پارک های غرب تهران

در این مقاله از تهران پلاک قصد داریم به معرفی پارک های غرب تهران – مراکز تفریحی غرب تهران –  بهترین پارک های غرب تهران – مراکز گردشگری غرب تهران اشاره کنیم. تهران پلاک یکی از بهترین سایت هایی است که انواع  خانه های یک خوابه و دوخوابه را برای اجاره روزانه – هفتگی در اختیارتان قرار می دهد. برای اجاره سوئیت مبله غرب تهران با ما در ارتباط باشید.

اگر قصد سفر به تهران را دارید، برای داشتن یک اقامت به یاد ماندنی، به صرفه و آسان می توانید به اجاره سوئیت مبله در غرب تهران بپردازید. در تهران پلاک انواع آپارتمان های مبله در غرب تهران برای اجاره روزانه – هفتگی در اختیارتان قرار می گیرد.

 

مقالات دیگری که شبیه به این مطلب هستند:

موزه های غرب تهران

 

زندگی مدرن و ماشینی امروزی، انسان را درگیر خود کرده است. این مشغله های فراوان نياز به تفریح، تقویت روحیه و کسب انرژی و انگیزه برای ادامه زندگی را به امری اجنتاب ناپذیر بدل کرده است. در تهران هم به عنوان يک کلان شهر به علت وجود حجم كاری بالا، ترافيک و … تفریح امری مهم است.

معرفی پارک های غرب تهران

بهتر است افراد بسته به اینكه در کجای تهران ساکن می باشند مكان های تفریحی آن را شناسایی کرده تا بتوانند برای تفریح و گردش به آن جا مراجعه کنند. تهران پلاک قصد دارد در این مقاله به شما بگوید برای تفریح در غرب تهران می توانید به کجاها بروید؟ با ما برای اشنا شدن با پارک های غرب تهران همراه باشید.

گردش در شهرک غرب

هر چقدر انسان به روح و روان خود بیشتر توجه کند نتیجه عملکرد خود را افزایش می دهد. گردش و تفریح متناسب با روحیه و سلیقه هر فرد به شادابی و سر زندگی او کمک می کند. ساختار و سبک زندگی در گذشته طوری بود كه افراد می توانستند برای تفریح و گردش به حياط رفته و در کنار حوض و باغچه های پر از گل و پر از هياهوی بازی های کودكانه به دورهمی های دوستانه با خانواده و همسایگان بپردازند. پارک های غرب تهران

درحال كه در دنيای امروز سبک زندگی مردم تغییر کرده و آپارتمان نشین شدن افراد، کمتر فرصت و مكان مناسب برای آن دورهمی ها و گپ و گفت ها ایجاد می کند پس افراد نياز دارند برای تامین نشاط زندگی خود به پارک ها و فضاهای سبز مراجعه کنند. برای گردش در شهرک غرب بهترین مكان هایی كه می توان در آن جا به تفریح و گردش پرداخت پارک های جذاب و دیدنی آن است.

پارک های غرب تهران

بهترین مكان برای فرار از روزمرگی ها، پارک های غرب تهران می باشند. پارک ها مكانی با فضای سبز و دیگر تسهیلات و خدمات اند كه برای خلق لحظات شاد و پر انرژی تعبیه شده اند. بطور کلی هر پارک دارای ویژگی خاصی و متفاوتی است.

برخی دارای گونه های گياهی و فضای سبز خاصی می باشند، برخی دارای مناظر و چشم انداز ویژه ای می باشند و بعضی از آن ها تسهیلات و امكانات خاصی برای سنین مختلف مثلا کودكان يا جوانان ارائه می کنند.

آن چه حائز اهمیت است این بوده كه، با آگاهی از امكانات، تسهیلات و ویژگی های هر پارک بتوانیم جهت استفاده و لذت از پارک ها برنامه ریزی کنیم. در این مطلب از تهران پلاک به معرفی پارک های غرب تهران می پردازیم.

پارک جنگلی چیتگر: این پارک با به علت پوشش غنی گياهی و همچنین وجود بخش هایی چون مسیرهای دوچرخه سواری (کلی و خاص بانوان)، مسیر های کوهستانی، سایت تیر اندازی و سواركاری، زمین های ورزشی و دیگر اماکن در پارک های مشابه به عنوان يکی از جاهای تفریحی و دیدنی و بهترین پارک های غرب تهران معرفی شده است.

برای اجاره سوئیت مبله غرب تهران از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

پارک نهج البلاغه: يکی از پارک های غرب تهران بوده كه به دهکده گردشگری شهرت دارد از وسط آن رودخانه ای گذر می کند كه عامل احداث پل های متعددی برای گردش و گشت و گذار در دو طرف رودخانه است. وجود رودخانه علاوه بر ایجاد آب و هوای مطبوع و خنک در فصل گرم تابستان، جذابیت آن را هم بیشتر کرده است.

پارک نهج البلاغه دارای فضاهای سرسبز و باصفا و چشم اندازهای زیبا و تماشایی است و می توان ساعات و لحظاتی دلنشین و به یادماندنی را در کنار دوستان و خانواده در این بوستان سپری کرد.

پارک نهج البلاغه تهران از آن چیزی که فکر می کنید بزرگ تر و باصفاتر است. در کل از آن پارک های تهران است که همیشه مثل یک گزینه ثابت گوشه ذهنتان می ماند و هر از چند گاهی هوس وقت گذرانی در آن به سراغتان می آید.

پل معلق آسمان، مهمترین جاذبه پارک نهج البلاغه و یکی از نمادهای پایتخت محسوب می شود. این پل اولین پل معلق تهران و دومین نمونه در ایران به شمار می رود که طول آن به ۲۸۵ متر و عرض آن به دو متر می رسد. ارتفاع پل معلق ۶۵ متر و حداکثر ارتفاع آن ۸۵ متر است و این پارک را به بوستان پردیسان متصل می کند. به طور هم زمان، ۲۰۰ نفر بازدیدکننده می توانند روی عرشه پل تردد و توقف کنند.

یکی دیگر از دیدنی های پارک نهج البلاغه، مزار شهدای گمنام است. در سال ۱۳۸۹و هم زمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، پیکر سه شهید گمنام جنگ تحمیلی که در عملیات والفجر چهار به شهادت رسیده بودند، در این بوستان به خاک سپرده شدند. به مناسبت های مختلف مراسم و برنامه های مذهبی، فرهنگی و هنری در این مزار برگزار می شود.

 

مسافر شهر تهران هستید؟ تهران پلاک با اجاره روزانه سوئیت جنت آباد همراه شماست!

اگر قصد سفر به تهران را دارید، به احتمال زیاد به هتل آپارتمان در غرب تهران نیاز پیدا می کنید، غرب تهران دارای مراکز و دسترسی آسان به سراسر تهران است و همه هتل آپارتمان های پیشنهاد شده توسط تهران پلاک دارای بهترین قیمت می باشند.

پارک پردیسان: از جمله پارک های غرب تهران بوده كه توسط سازمان حفاظت محیط زیست در دهه پنجاه ساخته شده است. این پارک به عنوان يک پارک تفریحی، علمی، آموزشی و پژوهشی معرفی شده كه به عنوان يک بوستان جنگلی در شمال غرب تهران واقع شده و می توان به عنوان يکی از جاهای دیدنی تهران در غرب از آن ياد کرد.

برخلاف تصور مردم، پارک پردیسان باغ وحش ندارد؛ بلکه این بوستان دارای مرکز بازپروری حیات وحش، کلینیک تخصصی حیات وحش و مرکز تکثیر و بازپروری یوز آسیایی است که در آن پذیرای حیوانات آسیب دیده و گمشده ای است که به خاطر شرایط ناهموار جغرافیایی یا تجارت سیاه قاچاقچیان از محل زندگیشان دور افتاده یا زخمی شده اند. حیوانات یاد شده در این مرکز نگهداری می شوند و پس از درمان و بر طرف شدن مشکل، در دامان طبیعت رها می شوند. برای حیواناتی هم که نمی توانند به طبیعت برگردند، یک جایگاه خاص تعریف می شود یا در صورت امکان بعد از تیمار شدن به باغ وحش منتقل می شوند. پارک های غرب تهران

مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان دارای دو بخش حیات وحش طبیعی، شامل جانوران بومی مانند پرندگان و خزندگان و حیات وحش در حال اسارت در سه گروه گوشت خوران، علف خوران و پرندگان است. در این حیات وحش زیبا، حیوانات و پرندگان گوناگونی مانند گرگ، خرس، طاووس، جغد و… نگهداری می شوند و مورد بازدید قرار می گیرند.

موزه تنوع زیستی پارک پردیسان یا موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیكی پردیسان، در سال ۱۳۸۳ به منظور نمایش گونه های گیاهی و جانوری جهان و همچنین گونه های جانوری کمیاب در ایران مانند هوبره، سیاه خروس، گور ایرانی، یوزپلنگ و میش مرغ افتتاح شده است. پارک های غرب تهران

موزه تنوع زیستی پارک پردیسان ۱,۸۰۰ متر وسعت دارد. اﯾﻦ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ به صورت ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﺗﺨﺼﺼﯽ ﮔﻮﻧﻪﻫﺎی ﮔﯿﺎﻫﯽ، ﺟﺎﻧﻮری و ﻧﻤﻮﻧﻪﻫﺎی ﺳﻨﮓ و ﮐﺎﻧﯽ و ﻓﺴﯿﻞ است. انواع حیوانات و حشرات به صورت تاکسیدرمی در این موزه به نمایش گذاشته شده اند. این موزه همچنین دارای چهار بخش نمایشگاهی، تحقیقاتی، آموزشی و خدماتی است و کارگاه تاکسیدرمی نیز دارد.

پارک گفتگو: این پارک بر اساس ترکیبی از سبک های باغ های ایرانی، فرانسوی، انگلیسی، ایتاليایی و ژاپنی تاسیس شده است. وجود پوشش گياهی مختلف به همراه تندیس مشاهیر بزرگ از جاذبه های آن است. پارک های غرب تهران

این پارک به عنوان يکی از جاهای دیدنی در غرب تهران شامل زمین بازی کودكان، زمین اسکیت، آمفی تئاتر، کتابخانه و ساختمان کوشک (مرکز آموزش)، مسجد، رستوران، فروشگاه کتاب و … است.

نگران نباشید! با تهران پلاک می توانید با بهترین قیمت یک سوئیت مبله بزرگ و تمیز اجاره کنید! برای اطلاع از شرایط و خصوصیات اجاره خانه روزانه در غرب تهران با ما تماس بگیرید.

پارک پرواز: پارکی بوده كه به علت واقع شدن در ارتفاعات و مشاهده چشم اندازی كامل از تهران به عنوان يکی از جاهای دیدنی تهران و پارک های غرب تهران شناخته شده است. شامل دو مجتمع تجاری، مسجد، زمین بازی و سرویس بهداشتی و … است. این پارک به دلیل اختلاف ارتفاعی که با شهر دارد، محلی مناسب برای مشاهده منظره پایتخت و کوه های البرز است.

پارک ژوراسيک: يکی از مراکز دیدنی تهران و پارک های غرب تهران در غرب بوده كه به عنوان بوستان دایناسورهای متحرک هم شهرت دارد. این پارک به عنوان يک مجموعه تفریحی، گردشگری و آموزشی مورد استقبال قرار گرفته است. پارک های غرب تهران

از جاذبه های آن وجود ۲۸ مجسمه از دایناسورها در ابعاد واقعی بوده كه دارای قدرت حرکت می باشند و می توانند اطلاعات مفیدی را در خصوص دایناسورها به ببیندگان بياموزند.

پارک جوانمردان: ویژگی منحصر به فرد این پارک وجود آب نماها، نورپردازی ها و جلوه های بصری خاص بوده كه چشم اندازی جذاب را ایجاد کرده است. شامل دو بخش عمده تفرجگاهی و فرهنگی بوده كه در هر يک از آن ها بخش های مختلفی وجود دارد. پارک های غرب تهران

از عللی که باعث ساخت بوستان جوانمردان ایران شد می توان به افزایش جاذبه های گردشگری غرب تهران و رفع آلودگی های شهری آن منطقه، افزایش میزان امنیت، وسعت فضای سبز و مدیریت بر سیلاب ها با کاشتن درختان و از همه مهم تر فرهنگ سازی و آشنا سازی شهروندان با مشاهیر تاریخی ایران به وسیله تعبیه تندیس هایی از بزرگ مردان ایرانی اشاره کرد. احتمالا نام بوستان جوانمردان نیز از همین موضوع گرفته شده است.

پارک درياچه شهدای خلیج فارس: این پارک به علت وجود يک درياچه ایجاد شده است به این معنی كه دیگر بخش های آن گرد این درياچه واقع شده اند. این پارک به علت ایجاد تفریحات آبی چون قایقرانی و پارک آبی و جزایر متفاوت جزو جاهای تفریحی و پارک های غرب تهران شمرده می شود. پارک های غرب تهران

پارک جنگلی کوهسار: يکی از جاهای تفریحی تهران بوده كه می توان چشم اندازی با زاویه ۳۶۰ از تهران را از بلندای آن نظاره کرد. از حسن های آن وجود مسیر آسفالت شده تا رسیدن به ارتفاعات پارک است.

در مجموع نسبت به پارک های جنگلی تهران، پارک کوهسار از فضای خلوت تر و دنج تری برخوردار است و این می تواند گزینه مناسبی برای افراد علاقه مند به مکان های خلوت و دور از شلوغی شهر باشد. گردشگران تور تهران به راحتی می توانند تفریحی لذت بخش در این پارک داشته باشند و لحظات خوشی را در کنار دوستان و خانواده رقم بزنند.

خیابان های این پارک آسفالت شده و می توان با وسیله شخصی تا بالا ترین قسمت پارک نیز رفت، گفتنی است این پارک به نوعی یکی از بام های تهران محسوب می شود زیرا در آن، تهران زیر پای شماست و می توانید نمایی باز و کاملی از این شهر را مقابل چشمان خود نظاره گر باشید. پارک های غرب تهران

اما در نظر داشته باشید تماشای این دور نما در شب بسیار دیدنی تر و جذاب تر بوده و تجربه آن حداقل برای یک بار پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است در این پارک مقبره پنج شهید گمنام نیز واقع شده که در شب های خاصی از سال در جوار این مقبره مراسم های متفاوتی برگذار می شود.

پارک جنگلی کوهسار به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و سالم، مکان خوبی برای پیاده روی و ورزش صبحگاهی است و با استفاده از دستگاه های ورزشی موجود در پارک می توان آن را کامل کرد. امکاناتی اولیه نظیر آلاچیق، کباب پز، بوفه، نماز خانه، سرویس بهداشتی، زمین بازی کودکان، کافه و رستوران اشاره کرد. پارک های غرب تهران

همین امکانات برای گذراندن ساعاتی خوش و تفریحی جذاب کنار دوستان و خانواده در این پارک کفایت می کند، در سال های اخیر نیز به مرور بر امکانات این پارک افزوده شده و گردش در این پارک را هیجان انگیز کرده است، وجود امکاناتی از این دست در پارک های جنگلی تهران معدود می باشد و این باعث متمایز شدن این پارک گردیده. پارک های غرب تهران

پارک جنگلی کوهسار به دلیل قرار گیری آن در ارتفاعات مکان مناسبی برای ورزش های هوایی همچون کایت سواری، پاراگلایدر، بالن سواری و چتر نجات می باشد و می توان گفت به پاتقی برای افراد علاقه مند به این ورزش ها تبدیل شده است. همچنین دراین پارک امکان آموزش طراحی و ساخت بالن، بومرنگ و نحوه پرتاب آن نیز برای دوستداران فراهم گردیده.

علاوه بر تفریحات هوایی، این پارک امکان موتورسواری را نیز برای علاقه مندان به این ورزش در نظر گرفته است، اگر جزو طرفداران این ورزش هستید می توانید به این پارک رفته و در بعضی از ساعات روز به تماشای موتور سوارانی در حال هنر نمایی بنشینید و لذت ببرید. پارک های غرب تهران

در پارک جنگلی کوهسار یک مجموعه تفریحی ورزشی نیز احداث گردیده که در آن امکاناتی نظیر استخر، سونا، باشگاه سوار کاری، زمین بدمینتون و میز پینگ پونگ برای ورزشکاران و علاقه مندان در نظر گرفته شده است، با عضویت در این مجموعه می توانید از امکانات تفریحی و ورزشی این مجموعه بهره مند شوید. پارک های غرب تهران
بنابراین طرفداران و دوستداران تفریحاتی از این دست می توانند با استفاده از تور داخلی از تفریح و خوشگذرانی در این پارک تماشایی هیجان انگیز لذت ببرند.

برای ورود به این پارک لزومی به پرداخت هزینه ورودی نیست و تفریح در آن کاملا رایگان می باشد اما در شب امکان استفاده از پارک بعد از ساعت 23 وجود ندارد. پارک های غرب تهران

برای رفتن به پارک جنگلی کوهسار بهتر است از وسیله شخصی استفاده شود، با وسایل نقلیه عمومی نیز این امکان وجود دارد اما بسته به اینکه از کدام نقطه شهر قصد عزیمت به پارک را دارید متفاوت می باشد.

از دو طریق می توان به این پارک دسترسی داشت.

  • انتهای بزرگراه آبشناسان، بلوار کوهسار، ابتدای جاده سولقان پارک های غرب تهران
  • بزرگراه آبشناسان، میدان اول شهران، انتهای بلوار شهران، بعد از پمپ بنزین

پارک آبشار تهران: این پارک متاثر از باغ های ایرانی طراحی شده و در آن يک آبشار مصنوعی وجود دارد. بركه های زیبا و پوشش گياهی مختلف، برج کفترخانه، فضای مخصوص معلولین، محل بازی مخصوص کودكان و مسیرهای پياده روی و … در این پارک مشاهده می شود.

اولین چیزی که در پارک آبشار توجه شما را به خود جلب می کند چشم اندازی ست که از پارک به تهران دارید. زمانی که ماشین را در پارکینگ پارک می کنید و به سمت بوستان راه می افتید منظره وسیع زیرپای تان ناخودآگاه شما را به سمت خود می کشد. پارک های غرب تهران

راه بیفتید و سینه کوه را بالا بروید و همزمان از چشم اندازی که زیرپای تان وسیع تر می شود لذت ببرید. زیباترین جایی که در این چشم انداز از همه بیشتر جلوه گری می کند دریاچه چیتگر است. اگر هم کمی بیشتر دقت کنید می توانید مجموعه ورزشی آزادی و دریاچه آن را نیز در دوردست ها تشخیص دهید. هر اندازه که بالاتر بروید و طبقه های پارک را پشت سر بگذارید دید جدیدتر و بهتری مقابل چشمان تان ظاهر می شود و شما را هر بار غافلگیر می کند.

برای اجاره روزانه سوئیت مبله غرب تهران تهران پلاک در اختیار شماست. پس به منظور اجاره روزانه خانه غرب تهران همین حالا با 09308034484 تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

پارک های غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

رستوران های سعادت آباد
مقالات

رستوران های سعادت آباد

در این مقاله کاربردی تهران پلاک قصد داریم به رستوران های سعادت آباد بپردازیم. سعادت آباد واقع در منطقه 2 شهرداری تهران است. این محله که جزء

توضیحات بیشتر »