عقد قرارداد اجاره چیست؟

این روزها قیمت خانه طوری بوده كه بیشتر افراد ترجیح می دهند كه به جای خرید خانه، با قرارداد اجاره اجاره نشین شوند. اجاره ماهیانه خانه در جنت آباد رو به افزایش است و بر اساس امار حدود ۳۰ درصد از مردم کشور مستاجر می باشند و این روند در سال های اخیر رو به رشد بوده است. برای همین باید قوانین لازم برای عقد قرارداد اجاره خانه و نوشتن قولنامه دستی و نوشتن متن تمدید قرارداد و شرایط تخلیه ملک را دانست. با تهران پلاک همراه باشید.

تهران پلاک یکی از سایت های قدرتمند ارائه موارد اجاره هفتگی – روزانه و ماهانه خانه در جنت آباد است که می توانید با اطمینان کامل به مواردی که توسط این سایت معرفی می شوند اعتماد کنید. برای اجاره آپارتمان مبله در تهران ما بیشترین کمک را به شما می کنیم.

اجاره هتل آپارتمان در غرب تهران یکی از مواردی است که شما در سفر به تهران به آن نیاز پیدا می کنید، برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

قوانین اجاره سوئیت های مبله

 • در اجاره آپارتمان مبله مدت اجاره باید مشخص شود در غیر این صورت اجاره باطل می شود.
 • در قرارداد اجاره آپارتمان مبله باید مورد اجاره که آپارتمان و کلیه امکانات است، کاملا در اختیار مستاجر قرار بگیرد.
 • ارائه مدارک شناسایی معتبر در لحظه ورود الزامی است.
 • نظافت واحد مبله ای که در اختیار مستاجر قرار میگیرد باید توسط او رعایت شود و در صورت آسیب رساندن به وسایل موظف است خسارت آن را پرداخت کند.
 • شست وشو و ضدعفونی کامل واحدهای مبله ای که اجاره داده می شوند، به عهده مالک است.
 • ورود حیوانات به اغلب آپارتمان های مبله غیر مجاز است مگر چند واحد مبله ای که از قبل مشخص شده اند و در این زمینه محدودیتی ندارند.
 • مسافران تنها با اطلاع قبلی و کسب اجازه از مدیر ساختمان مجاز به برگزاری مهمانی در واحدهای مبله هستند که این مهمانی ها باید بی سروصدا باشند تا مزاحم دیگر مهمانان نشوند.

مزیت سوییت مبله تهران پلاک

یکی از مزیت های اتاق یا سوییت مبله این است که شما را از شر هزینه و زحمت اسباب کشی راحت می کند. می توانید روزی که قراردادتان به پایان رسید، ساک وسایل شخصی تان را در دست بگیرید و بدون تکان دادن یک استکان خانه را ترک کنید. نیاز نیست وقت تان را بابت جمع آوری، شست وشو، بسته بندی، باز کردن، چیدن و… هدر دهید. راحت و آسوده از یک خانه به خانه دیگر خواهید رفت.

اصولاً قیمت خانه های مبله با میزان امکاناتی که دارد بالا و پایین می رود. خانه های مبله معمولاً با داشتن وسایل اولیه هزینه متعارفی دارند اما اگر دنبال خانه لوکس هستید که وسط پذیرایی آن تنیس و بیلیارد جا خوش کرده باشد، مبلمانش از جنس مرغوب باشد و پرده های گران قیمت پرده های آن را پوشانده باشند، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

نکاتی درمورد اجاره سوئیت مبله

 • از مهم ترین مسائلی که در هنگام اجاره کردن سوئیت مبله باید به آن توجه داشت این است که وسایل و تجهیزات خانه به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. ما به شما توصیه می کنیم که حتما بدون تعارف و با دقت هرچه تمام تر امکانات آپارتمان مبله نظیر تخت، یخچال، کمد، فرش و …را بازبینی کنید و در صورتی که متوجه نقصی شدید به سرعت آن را با صاحب خانه در میان بگذارید.
 • پس از آن که خانه را از صاحبش تحویل گرفتید در استفاده از وسایل دقت کنید چون شما مسئول آن ها بوده و پس از پایان مهلت اجاره، باید سوئیت مبله را همانطور که تحویل گرفتید به مالک پس دهید.
 • برای آن که خیالتان راحت باشد و دردسرهای احتمالی کاهش یابد ما به شما پیشنهاد می کنیم وسایلی را که به آنها نیاز ندارید از اول از صاحب خانه تحویل نگیرید. در این صورت شما مسئولیتی در برابر آن وسایل نخواهید داشت.
 • دقت کنید که در زمان امضا کردن قولنامه تمامی موارد مربوط به خانه از جمله آسیب ها و خرابی های آن به صورت رسمی ثبت شده باشند چون مسئول پرداخت هزینه های تعمیر خانه بر عهده مالک بوده و مستاجر فقط مسئول نگهداری و تعمیر خانه به صورت روزانه است. ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از آنکه در سوئیت ساکن شوید، اگر خسارتی در خانه وجود دارد آن را برطرف کنید.
 • از دیگر موارد مهم در رابطه با اجاره سوئیت مبله می توان به بحث بیمه اشاره کرد. اگر خانه ای که مالک آن را بیمه کرده را اجاره کنید با آرامش بیشتری در آن ساکن می شوید. با وجود بیمه مسئولیت شما در برابر مشکلاتی که رخ می دهد، کمتر می شود.
 • بودجه که در اختیار دارید و می توانید برای اجاره سوئیت هزینه کنید نقش مهمی در انتخاب شما دارد. ابتدا باید پیش از هر اقدامی به بودجه خود نگاه کنید و سپس متناسب با آن به دنبال سوئیت مبله مورد نظر خود باشید. محله و امکانات سوئیت روی قیمت اجاره آن تاثیر گذارند.

عقد قرارداد اجاره + 10 نکته مهم كه باید بدانید

با در نظر گرفتن امار مالک ها و روابط ان ها با مستاجرین خود، می توان گفت كه طیف وسیعی از جمعیت کشور با مسئله ای تحت عنوان اجاره درگیر می باشند. به همین خاطر اگاهی از قوانین مربوط به اجاره خانه؛ هم برای مالک ها و هم برای مستاجرین امری ضروری است. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم و ۱۰ نکته مهم درباره عقد قرارداد اجاره خانه را توضیح دهیم:

۱. چرا باید قوانین عقد قرارداد اجاره را بدانیم؟

بعضی از افراد تصور می کنند كه اگاهی از قوانین اجاره برای مستاجرین ضرورت چندانی ندارد و فقط صاحبخانه ها كه اصطلاحا «مالک» نامیده می شوند، باید از قوانین اطلاع داشته باشند. این تصور نادرست است؛ چون اجاره خانه یک موضوع دوطرفه بوده و مسائل مربوط به قرارداد اجاره با هردو طرف قرارداد ارتباط دارد. پس فرقی ندارد كه مستاجر باشید يا مالک؛ در هر صورت باید نسبت به این قوانین بخصوص در زمان عقد قرارداد اجاره خانه اگاه باشید تا در صورت وجود مشکلات احتمالی بتوانید از حق خود دفاع کنید.

۲. قولنامه دستی چیست؟

این عبارت همانطور كه از نامش هم پیداست، برگه ای بوده كه در ان طرفین قول ها و يا به عبارت بهتر، تعهدات خود را نسبت به یکدیگر در ان ذکر کرده و پای ان را امضا می کنند. قولنامه دستی در سه نسخه تنظیم می شود كه دو نسخه ان نزد طرفین معامله و نسخه سوم نزد املاکی محفوظ می ماند. قولنامه ها از اعتبار قانونی در دادگاه برخوردار می باشند و می توانند مورد استناد قرار بگیرند. به همین خاطر باید در تنظیم ان ها دقت شود و همه جزیيات بصورت شفاف و دقیق اورده شوند.

سوئیت چیست

۳. قرارداد رسمی به چه قراردادی برای عقد قرارداد اجاره گفته می شود؟

قراردادهای رسمی قراردادهایی می باشند كه در دفاتر اسناد رسمی ثبت می شوند. امکان دارد بعضی افراد فقط به انعقاد قرارداد نزد بنگاه خانه اکتفا کنند؛ در این صورت، طرفین باید جزیيات قرارداد را در برگه های مخصوصی كه از طرف اتحادیه به املاکی ها داده شده، ثبت و پای ان را امضا کنند. به قراردادهایی كه بر روی کاغذ و بدون مراجعه به دفاتر ثبت اسناد منعقد می شوند، قراردادهای عادی يا قولنامه دستی گفته می شود.

۴. کد رهگیری برای عقد قرارداد اجاره چیست؟

از سال ۸۷ به بعد بر اساس قانون تصویب شده توسط هیئت دولت، همه مشاورین املاک وظیفه دارند معاملات انجام شده را در سامانه ای به نام سامانه ثبت معاملات و املاک کشور ثبت کنند. این کار از یک سو درستی معامله انجام شده را تضمین کرده و از سوی دیگر امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به خانه را برای دولت و نهادهای نظارتی و اماری فراهم می کند.

هر معامله ای كه در بنگاه ها انجام شود، در این سامانه ثبت شده و پس از ان یک کد رهگیری دريافت می کند. اگرچه کد رهگیری بیشتر برای خرید و فروش املاک کاربرد دارد و از جرم هایی مثل فروش چندباره یک ملک جلوگیری می کند، با این حال طبق قانون، همه معاملات اعم از اجاره و خرید باید در سامانه مربوطه ثبت و دارای کد رهگیری باشند. در شکل زیر نمونه قرارداد رهن و اجاره الکترونیکی اورده شبوده كه می توانید برای عقد قرارداد اجاره خانه از ان کمک بگیرید.

۵. زمان عقد قرارداد اجاره مشخص کنید كه چه کسی باید هزینه شارژ را پرداخت کند؟

در این مورد قانون خاصی وجود ندارد و خود مستاجر و مالک باید بر روی ان به توافق برسند. به طور کلی پرداخت هزینه های مشترک موضوعی بوده كه تکلیف ان باید در زمان بستن قرارداد مشخص شود. از انجایی كه هزینه شارژ صرف مخارج عمومی و جاری یک مجتمع مسکونی می شود، معمولا از سوی اجاره نشین پرداخت می شود.

۶. ايا مستاجر باید هزینه تعمیرات را پرداخت کند؟

به طور کلی دو دسته تعمیرات وجود دارد؛ تعمیرات جزیی و تعمیرات اساسی. تعمیرات جزیی به تعمیراتی گفته می شود كه مربوط به استفاده های کوتاه مدت است. مسائلی مثل تعویض لامپ، تعویض پوشال های کولر و… جزو مصارف جاری محسوب می شوند و به همین خاطر مستاجر باید هزینه های مربوطه را بپردازد. تغییر در ساخت ساختمان، هزینه رنگ امیزی دیوارها، خرابی کلی سیستم گرم کننده و… مسائلی می باشند كه جزو تعمیرات اساسی محسوب می شوند و مالک باید هزینه های ان را پرداخت کند.

۷. نوشتن متن تمدید قرارداد چگونه انجام می شود؟

مهم ترین نکته برای تنظیم متن تمدید قرارداد ان بوده كه اول مفاد قرارداد اولیه مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شود كه کدام یک از بندها قرار است تغییر کند. بعضی قراردادها در دوره دوم نسبت به دوره اول تغییری نمی کنند، به همین خاطر نيازی نیست برای نوشتن متن تمدید قرارداد به شکل مجدد یک قرارداد تکراری و از نو نوشته شود.

بلكه برای نوشتن متن تمدید قرارداد همان قرارداد يا قولنامه دستی قبلی با ذکر یک پاراگراف در پشت همان قرارداد مبنی بر تمدید قرارداد شماره x (شماره قرارداد اولیه)، ذکر تاریخ تمدید در متن تمدید قرارداد و امضای طرفین تمدید می شود و این کار از نظر حقوقی هم معتبر و مورد استناد است. اگر در هرکدام از بندهای قرارداد مثل هزینه اجاره، مدت قرارداد و… تغییری ایجاد شود، باید تغییرات مربوطه در همین پاراگراف اورده شوند و در پايان هم مورد تایید طرفین قرارداد قرار گیرد.

چرا اجاره سوئیت ها ارزان تر از هتل ها هستند؟

۸. چرا باید در ازای پرداخت هزینه اجاره رسید گرفت؟

امکان دارد بعضی تصور کنند كه دريافت رسید در ازای پرداخت هزینه اجاره کار درستی نیست و نشانه بی اعتمادی است؛ اما حقیقت ان بوده كه دريافت رسید فقط مدرک معتبر برای پرداخت هزینه اجاره بوده و اگر یک روز مالک به هر علتی ادعایی مبنی بر عدم پرداخت هزینه اجاره از سوی مستاجر طرح کرد، می توان به این رسیدها استناد کرد.

۹. تغییر هزینه اجاره به چه صورت انجام می گیرد؟

بر اساس قانون، مالک حق ندارد كه در طول مدت قرارداد قیمت مورد توافق را كه در قرارداد قید شده، تغییر دهد؛ اما پس از پايان دوره قرارداد امکان دارد مالک قصد افزایش هزینه اجاره را داشته باشد. معمولا مالکان تقاضای افزایش قیمت و مستاجرین تقاضای کاهش قیمت دارند؛ به همین خاطر در صورت بروز این اختلافات، باید به شوراهای حل اختلاف به عنوان مرجع رسیدگی برای تعدیل هزینه اجاره مراجعه شود؛ این شورا بر اساس مسائل کارشناسی قیمت گذاری منصفانه را انجام خواهد داد.

۱۰. اگر مستاجر ملک را تخلیه نکرد، چه کنیم؟

مالک در دو حالت می تواند از مستاجر درخواست تخلیه ملک را کند؛ حالت اول زمان اهمه قرارداد اجاره بوده و حالت دوم زمانی بوده كه مستاجر هزینه اجاره را به مدت حداقل سه ماه پرداخت نکرده باشد؛ در این صورت مالک می تواند با نوشتن درخواست تخلیه ملک به نزدیک ترین شورای حل اختلاف، ملک خود را از تصرف مستاجر بیرون اورد.

در قراردادهای عادی به سرعت می توان دستور تخلیه ملک را از مقامات قضایی دريافت کرد؛ اما دستور تخلیه ملک در حالتی كه عقد قرارداد اجاره به شکل رسمی انجام شده باشد، زمان بیشتری خواهد گرفت؛ چون به مستاجر هم فرصتی به عنوان تجدیدنظر داده داده می شود.

اجاره سوئیت مبله – هتل آپارتمان در تهران پلاک

همین حالا میتوانید برای اجاره آپارتمان مبله در جنت آباد اقدام کنید. تهران پلاک دارای سوئیت های مبله و بسیار تمیزی است که در غرب تهران قرار دارند. در صورتی که می خواهید یک هتل آپارتمان یا یک سوئیت مبله در محله دنجی از تهران اجاره کنید با ما در تهران پلاک تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم!

سوئیت ها و هتل آپارتمان های تهران پلاک همگی به بهترین شکل ممکن ضد عفونی می شوند و مورد بررسی کامل برای تحویل به شما عزیزان قرار می گیرند. تماس بگیرید و از قیمت ها و مدارک مورد نیاز آگاه شوید. تهران پلاک اقامتگاهی امن و مطمئن برای شما دارد! برای اجاره روزانه خانه در جنت آباد با تهران پلاک در ارتباط باشید!

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اجاره ویلا
مقالات

اجاره ویلا

اگر جزو طرفداران اجاره ویلا به دنبال اطلاعات جامع از بهترین مناطق اطراف تهران برای اجاره کردن ویلا هستید در ادامه این مقاله همراه تهران

توضیحات بیشتر »