اجاره خانه بدون پول پیش چه شرایطی دارد؟

اجاره خانه بدون پول پیش چه شرایطی دارد؟ با افزایش قیمت خانه، بسياری به اجاره خانه روی می اورند. شرایط اجاره خانه بسته به مالک و مستاجر متفاوت است. یکی از انواع اجاره، اجاره خانه بدون پیش پرداخت و يا همان اجاره خانه بدون پول پیش است.

تهران پلاک یک وب سایت حرفه ای برای اجاره روزانه آپارتمان در جنت آباد است که می توانید با اطمینان کامل به مواردی که توسط این سایت معرفی می شوند اعتماد کنید. برای اجاره خانه مبله در تهران ما بیشترین کمک را به شما می کنیم.

در متن زیر شرایط این نوع از اجاره را توضیح داده ایم:

همانطور كه می دانید تهیه خانه در عصر امروز تبدیل به یک مشکل بزرگ برای همه مخصوصا جوانان شده است. باید توجه داشت لازمه شروع زندگی داشتن یک واحد برای سکونت خانواده است. خرید خانه برای افراد با توجه به افزایش قیمت در مناطق امری دشوار به حساب می اید. شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شود كه بانک خانه از طریق چند راه ازجمله:

 • صندوق پس انداز یکم
 • اوراق ممتاز
 • صندوق پس انداز خانه
 • حساب پس انداز خانه جوانان
 • اوراق ممتاز استفاده از تسهیلات خانه توام با حساب های مذکور

وام خانه را به همه افراد پرداخت می کند چطور امکان دارد هنوز کسی مالک نشود؟ اما شما باید بدانید با حقوق های اندک و ناچیزی كه سرپرست های خانوار دريافت می کنند گاهی کفاف بازپرداخت قسط های وام خانه را نمی توانند دهند. برای همین بسياری از افراد مخصوصا در شهر تهران به سمت اجاره کامل واحد مسکونی، رهن کامل يا اجاره خانه بدون پول پیش يا اجاره خانه بدون ودیعه رفته اند. مبلغ رهن کامل خانه، اجاره واحد مسکونی يا اجاره اپارتمان بدون ودیعه با توجه به قیمت مناطق و متراژ واحد مسکونی بسيار متفاوت است.

با توجه به شرایط اقتصادی بیشتر افرادی كه مالک می باشند علاقه دارند مبلغ کمی را به عنوان پیش پرداخت يا ودیعه از مستاجر دريافت کنند ولی مبلغ بالاتری را به شکل اجاره بگیرند. اما گاهی پیش مياید مالک نياز به مبلغی پول دارند و علاقه به دريافت وام از بانک ها ندارد يا می خواهند به شکل یک ساله در جایی سرمایه گذاری کنند و نياز به پول زيادی دارند در این شرایط ان ها می توانند ملک خود را به شکل کامل با یک مبلغ بالایی رهن کامل دهند.

شما با رهن کامل خانه یک مبلغ بالایی را به صاحب ملک پرداخت کرده اید كه سال بعد همان مبلغ را از مالک دريافت خواهید کرد. به هر صورت می توانید راه های مختلفی را جایگزین خرید خانه کرده و زندگی خود را شروع کنید. با تهران پلاک همراه باشید.

یک خانه را می توانید به سه طریق به مدت یک سال برای خود کنید. اولین راه رهن کامل خانه است به این معنی كه یک مبلغ بالایی را با توجه به متراژ و منطقه ان ملک به مالک پرداخت کرده و یک سال بعد دريافت می کنید. راه دوم پرداخت اجاره بالا به همراه ودیعه کمتر بوده و اخرین راه اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش است.

در تهران پلاک می توانید سوئیت های یک خوابه و دو حوابه را با بهترین قیمت ممکن اجاره کنید. ما در کنار شما هستیم تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن یک اقامتگاه ضد عفونی شده و تمیز داشته باشید!

اصطلاحاتی كه باید در رابطه با اجاره یک ملک بدانید

 1. اجاره چیست؟
 • اجاره قراردادی است بین دو نفر كه طبق این قرارداد یک مغازه يا خانه توسط مالک به یک مستاجر اجاره داده می شود.
 • این قرارداد شامل مدت زمان تعیین شده و اجاره مشخص است.
 • اجاره از طرف مستاجر به مالک تعلق می گیرد.
 1. مالک کیست؟

مالک فردی بوده كه دارای یک مغازه يا خانه يا زمین بوده و ان را در قبال دريافت اجاره به یک مستاجر می دهد.

 1. مستاجر کیست؟
 • مستاجر فردی بوده كه یک خانه را درقبال پرداخت ماهيانه یک مقدار پول از پیش تعیین شده اجاره کرده و تا وقتی در قرارداد قید شده است ساکن در ملک اجاری است.

 

اجاره خانه بدون پول پیش چه شرایطی دارد؟ 

همانطور كه بالاتر برای شما بيان کردیم یک ملک را می توان به ۳ طریق اجاره داد.

 • راه اول اجاره خانه به مدل رهن و اجاره است.
 • مدل دوم رهن کامل واحد مسکونی است.
 • و مدل اخر اجاره اپارتمان بدون ودیعه.

در این قسمت می خواهیم کمی در رابطه با اجاره خانه بدون پول پیش صحبت کنیم.

 • اجاره اپارتمان بدون ودیعه دقیقا قطب مقابل رهن کامل خانه است.
 • وقتی صاحب ملک خانه خود را به شما رهن کامل می دهد امکان دارد نياز به یک مبلغ بسيار زياد و عدم علاقه برای دريافت وام از بانک را داشته باشد. به همین علت مبلغی را به مدت یک سال از شما گرفته و در سال بعد همان مقدار را تحویل شما می دهد.
 • اما در اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش پرداخت برعکس این عمل اتفاق می افتد. گاهی امکان دارد مستاجر شما مبلغی برای پول پیش خانه يا ودیعه خانه را در حال حاضر نداشته باشد يا جایی ان را سرمایه گذاری کرده باشد و علاقه داشته باشد از نوع اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کند. در این حالت میزان اجاره ای كه باید پرداخت کند.
 • با توجه به قیمت هر متر مربع از واحد مسکونی، منطقه واحد مسکونی و متراژ واحد این مبلغ متغیر است. این نوع اجاره برای افرادی سودمند بوده كه پول خود را درجایی سرمایه گذاری کرده و به ضرر ان ها است پولشان به مدت یک سال راکد باقی بماند.

 

 

در اجاره خانه بدون پول پیش مستاجر مبلغی را به عنوان ودیعه پرداخت نمی کند اما در عوض یک مبلغ زيادی را ماهانه به عنوان اجاره ملک پرداخت می کند. این مورد برای افرادی مناسب است كه در مدت یک سال با میزان پول پیشی كه نداده اند می توانند سرمایه گذاری خوبی داشته باشند.

سوئیت چیست


چگونه مبلغ اجاره خانه بدون پول پیش تعیین می شود؟

باید اول نحوه تعیین مبلغ رهن کامل را بدانید سپس به مقوله اجاره خانه بدون پول پیش بپردازیم. از طریق فرمول زیر می توان مبلغ رهن کامل را تعیین کرد:

مبلغ رهن کامل= (قیمت هر متر مربع واحد مسکونی × متراژ واحد مسکونی) / ۴
*دقت داشته باشید اگر خانه مورد رهن چند سال ساخت باشد باید در فرمول بالا عدد ۶ را جایگزین عدد ۴ کنید.
در مدل سوم يا همان اجاره خانه بدون ودیعه باید از طریق فرمول زیر مبلغ اجاره را محاسبه کنید:
مبلغ اجاره خانه بدون پول پیش = (مبلغ رهن کامل × ۳۰۰۰۰) /۱۰۰۰۰۰۰

مرحله اول: در این مرحله شما باید میزان مبلغ رهن کامل واحد مسکونی مورد نظر را محاسبه کنید. دقت فرمایید اگر واحد مسکونی مورد نظر شما نوساز باشد مبلغ رهن کامل ان واحد برابر یک چهارم مبلغ کل خانه است. با توجه به نکته ای كه از قبل بيان کردیم اگر واحد مورد نظر به طور مثال ۱۰ سال ساخت باشد قیمت رهن کامل برابر یک ششم مبلغ کل خانه است.

با توجه به مثال بالا قیمت کل خانه ای ۱۰۰ متری كه هر متر مربع ان ۱۵ میلیون تومان است یک میليارد و پانصد میلیون تومان است. اگر این خانه نوساز باشد مبلغ رهن کامل ان تقریبا سیصد و هفتاد و پنج میلیون تومان است یعنی برابر یک چهارم مبلغ کل خانه است. اگر واحد مور نظر ۱۰ سال ساخت باشد باید مبلغ کل را بر ۶ تقسیم کنیم كه برابر با دویست و پنجاه میلیون تومان می شود. در مرحله اول میزان رهن کامل را محاسبه کردیم حال باید به مراحل دیگر بپردازیم.

تصور کنید شما می خواهید از مدل سوم یعنی اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کنید در این مدل ودیعه ای پرداخت نمی شود. در این مدل باید مقدار اجاره را به توجه به رهن واحد مورد نظر محاسبه کنید. با توجه به حدبیشتر سوددهی كه بانک ها در حال حاضر دارند باید میزان اجاره با توجه به رهن کامل محاسبه شود. رهن کامل هر یک میلیون تومان ۳۰ هزار تومان است.

با این مبلغ كه نام بردیم برای خانه ای كه مبلغ رهن ان دویست و پنجاه میلیون تومان است اجاره حدود هفت میلیون و پانصد هزار تومان محاسبه می شود. پس اگر شما بخواهید از مدل اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کنید، برای یک خانه ۱۰۰ متری در محله متوسط تجریش كه قیمت هر متر مربع ۱۵ میلیون تومان است باید هر ماه مبلغ هفت میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت کنید.

تهران پلاک یکی از وب سایت های ارائه اجاره روزانه خانه در جنت آباد است که می توانید با اطمینان کامل به مواردی که توسط این سایت معرفی می شوند اعتماد کنید. برای اجاره آپارتمان مبله در تهران ما بیشترین کمک را به شما می کنیم.

 

اگر علاقه دارید از روش اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کنید باید از طریق فرمول زیر میزان اجاره را تعیین کنید.
مبلغ اجاره خانه بدون پول پیش = (مبلغ رهن کامل × ۳۰۰۰۰) /۱۰۰۰۰۰۰

اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش مثل روش های دیگر مزايا و معایب خاص خود را دارد. این روش گاهی برای مالک و گاهی برای مستاجر بسيار سودمند و گاهی بسيار مضر است.

مزايا و معایب اجاره خانه بدون پول پیش چیست؟

 • این روش وقتی برای مستاجر سودمند بوده كه می داند مبلغ پیش پرداخت را اگر به مدت یک سال در جای دیگری سرمایه گذاری کند سود بیشتری خواهد گرفت. در این صورت باید خانه را بدون پیش پرداخت اجاره کند.
 • البته باید به این نکته دقت کند كه مبلغی كه در سرمایه گذاری به دست می اورد بیشتر از مبلغی بوده كه اگر پیش پرداخت بدهد باید اجاره کمتری پرداخت کند.
 • اما از معایب مدل اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش برای مستاجر این بوده كه مبلغ هنگفتی را ماهانه پرداخت می کند و در پايان یک سال مبلغی را پس نخواهد گرفت.
 • از مزايا اجاره خانه بدون پول پیش پرداخت برای مالک این بوده كه می تواند ماهانه مبلغ بسيار بالایی را دريافت کند و در پايان سال موظف به پرداخت مبلغی به عنوان بازگشت ودیعه نیست.
 • از معایب این مدل برای مالک این بوده كه اگر سود بانکی بالا باشد انگاه او می تواند مبلغ ودیعه را در بانک به مدت یک سال سرمایه گذاری کند و مبلغی را به عنوان سود دريافت کند كه در این مدل از این مزیت بانک بی بهره می ماند.
 • همچنین از مهم ترین معایب اجاره خانه بدون پول پیش این بوده كه اگر مستاجر کرایه را پرداخت نکند صاحب ملک نمی تواند به عنوان مبلغی از او بگیرد مگر از طریق مراجع قانونی اقدام کند. اما اگر پیش پرداختی را به عنوان ودیعه دريافت کرده باشد می تواند به راحتی مبلغ کرایه ان ماه را از مبلغ ودیعه مستاجر کم کند.

چرا اجاره سوئیت ها ارزان تر از هتل ها هستند؟

 

اصلی ترین ایراد اجاره خانه بدون پول پیش این بوده كه اگر مستاجر اجاره خانه خود را پرداخت نکند مالک خانه مبلغی در دست ندارد كه از ان ودیعه اجاره ماهانه مستاجر کم کند.
بهترین مزیت مدل اجاره خانه بدون پول پیش دريافت مبلغ زيادی به شکل ماهانه توسط مالک واحد مسکونی مورد نظر بوده و این مورد زمانی صدق می کند كه میزان سود بانک ها بسيار کمتر از مبلغ اجاره باشد.


حرف اخر برای اجاره خانه بدون پول پیش

 • با توجه به شرایط بد اقتصادی امروز در جامعه ما امکان خرید خانه برای همه وجود ندارد و فقط درصدی از مردم می توانند واحد مسکونی مورد نظر خود را خریداری کنند.
 • پس باید یکی از سه مدل اجاره را انتخاب کرده و زندگی خود را در منازل اجارهی ادامه دهید يا شروع کنید.
 • شما می توانید یک واحد مسکونی را به سه طریق اجاره کنید. فرق این سه مدل در محاسبه اجاره و میزان ودیعه فرق می کند.
 • مدل اول رهن کامل خانه است. رهن کامل خانه بسيار زياد به میزان سال ساخت خانه دارد. در این صورت اگر خانه نوساز باشد مبلغ رهن کامل برابر یک چهارم قیمت کل خانه بوده و اگر سال ساخت ان خانه بالا باشد میزان رهن کامل برابر با یک ششم قیمت کل خانه است.
 • در مدل دوم مالک یک مبلغی را از شما به عنوان ودیعه دريافت کرده و ماهانه یک مبلغی را به عنوان اجاره از شما دريافت می کند. در این مدل میزان اجاره و میزان ودیعه با توجه به عقاید مالک ها متفاوت است. اما متراژ خانه، امکاناتی چون پارکینگ، اسانسور، شوتینگ زباله و …، منطقه واحد مورد نظر و سال ساخت واحد بسيار تاثیر گذار در قیمت خواهد بود.
 • مدل اخر كه مدل سوم منازل اجارهی است مدل اجاره خانه بدون پول پیش است. در این مدل مستاجر نيازی نیست مبلغی را به عنوان ودیعه به مالک تقدیم کند و ماهانه موظف است مبلغ بالایی را به عنوان اجاره به مالک خانه بدهد.
 • بر عکس دو مدل قبل در پايان سال مبلغی به عنوان ودیعه به مستاجر بازگردانده نمی شود.
 • مدل اخر یک ایراد بسيار بزرگ دارد ان هم اینكه اگر مستاجر مبلغ اجاره را پرداخت نکند مالک ودیعه ای در دست ندارد كه بخواهد مبلغ اجاره را از او کسر کند.
 • اصلی ترین مزیت های این مورد برای مستاجر هم این بوده كه می تواند مبلغ ودیعه را در جای دیگری به مدت یک سال سرمایه گذاری کند.

 

تهران پلاک با اجاره خانه روزانه در جنت آباد (ماهانه و هفتگی) در تلاش است رضایت شما عزیزان را به دست آورد. شما می توانید از موردهای پیشنهاد شده تهران پلاک خانه موردنظر را برای اقامت کوتاه مدت رزرو کنید!

همه چیز خانه مبله را نیاز دارید؟

برای جلوگیری از احتمال آسیب دیدن وسایل منزل، باید قبل از وقوع به فکر چاره باشید. راهکارش در خانه های مبله این است که وسایلی را که نیاز ندارید تحویل نگیرید و از صاحب خانه خواهش کنید یا آن ها را ببرد یا بسته بندی کرده و در کمد دیواری یا انباری، جایی که در دسترس نباشد و شما نیز در قبال آن مسئولیتی نداشته باشید قرار دهد.

آسیب ها چه می شود؟

درست است که آسیب ها معمولا در اتمام قرارداد به چشم می آیند و روز تخلیه لحظه پرداخت خسارت فرا می رسد، اما بهترین کار این است که برای خسارت ها قبل از ساکن شدن در خانه چاره اندیشی کنید.
ممکن است قبل از اجاره خانه با صاحب خانه به توافق شفاهی و کلامی در خصوص آسیب ها و میزان خسارت برسید، اما توافق شفاهی در این مورد هیچ به کارتان نمی آید.

اولین و مهم ترین کاری که قبل از امضا قولنامه خانه باید انجام بدهید این است که باید ریز و درشت توافقات تان و آن چه که از خرابی و آسیب های خانه لیست کرده اید را ضمیمه قولنامه کنید؛ کاملا رسمی و بدون مشکل.
حالا اگر به هر دلیلی وسیله ای در این خانه مبله اجاره ای آسیب دید باید چطور عمل کنید؟ معیارتان می تواند مثل هر مستأجر و صاحب خانه دیگر باشد. مستاجر مسئول تعمیر و نگهداری روزمره ملک است و صاحب خانه مسئول کارهای عمومی و تعمیرات.

اگر یک خانه معمولی اجاره کنید و روز سوم ساکن شدن شما در آن خانه، لوله فاضلاب بترکد یا به هر دلیلی نیاز به تعویض داشته باشد، چه می کنید؟ قطعا تلفن به دست می گیرید و به صاحب خانه خبر می دهید و از او می خواهید مشکل را حل کند.

اما اگر سهوا فرش خانه را بسوزانید، گوشه ای از مبل را پاره کنید، چیزی در لوله فاضلاب بیندازید و مسیر آب را بند بیاورید، تابلوی گران قیمتی را بشکنید؛ در این صورت باید از جیب خودتان آن وسیله را تعمیر یا تعویض کنید. همین رفتار را باید در مقابل خانه مبله تان انجام بدهید.

اگر تعمیر بخشی از خانه بنابر همان توافق اولیه بر عهده شما بود حتما چند کارشناس فنی و خبره را برای بازدید از محل دعوت کنید و با بهترین آن ها برای رفع خرابی به توافق برسید.

مورد دیگری که بهتر است آن را به خاطر بسپارید این است که اگر خانه مبله ای پیدا کنید که صاحبش آن را بیمه کرده باشد، قطعا می توانید با خیال راحت تری در آن روزگارتان بگذرانید. هر چند تعداد این خانه ها ممکن است خیلی زیاد نباشد، اما اگر لا به لای پیشنهادات تان چنین گزینه ای بود، بهتر است روی آن بیشتر فکر کنید.

اجاره سوئیت مبله – هتل آپارتمان در تهران پلاک

همین حالا میتوانید برای اجاره آپارتمان مبله در جنت آباد اقدام کنید. تهران پلاک دارای سوئیت های مبله و بسیار تمیزی است که در غرب تهران قرار دارند. در صورتی که می خواهید یک هتل آپارتمان یا یک سوئیت مبله در محله دنجی از تهران اجاره کنید با ما در تهران پلاک تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم!

سوئیت ها و هتل آپارتمان های تهران پلاک همگی به بهترین شکل ممکن ضد عفونی می شوند و مورد بررسی کامل برای تحویل به شما عزیزان قرار می گیرند. تماس بگیرید و از قیمت ها و مدارک مورد نیاز آگاه شوید. تهران پلاک اقامتگاهی امن و مطمئن برای شما دارد!

 

یک پاسخ

 1. انقدر پول پیش بالا رفته که اصلا صرف نمیکنه بخوی توی تهران بمونی باید بری حاشیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اجاره ویلا
مقالات

اجاره ویلا

اگر جزو طرفداران اجاره ویلا به دنبال اطلاعات جامع از بهترین مناطق اطراف تهران برای اجاره کردن ویلا هستید در ادامه این مقاله همراه تهران

توضیحات بیشتر »