اجاره خانه بدون پول پیش

اجاره خانه بدون پول پیش چه شرایطی دارد؟ با افزایش قیمت خانه، بسياری به اجاره خانه روی می اورند. شرایط اجاره خانه بسته به مالک و مستاجر متفاوت است. یکی از انواع اجاره، اجاره خانه بدون پیش پرداخت و يا همان اجاره خانه بدون پول پیش است.

تهران پلاک یک وب سایت حرفه ای برای اجاره روزانه آپارتمان در جنت آباد است که می توانید با اطمینان کامل به مواردی که توسط این سایت معرفی می شوند اعتماد کنید. برای اجاره خانه مبله در تهران ما بیشترین کمک را به شما می کنیم.

در متن زیر شرایط این نوع از اجاره را توضیح داده ایم:

همانطور كه می دانید تهیه خانه در عصر امروز تبدیل به یک مشکل بزرگ برای همه مخصوصا جوانان شده است. باید توجه داشت لازمه شروع زندگی داشتن یک واحد برای سکونت خانواده است. خرید خانه برای افراد با توجه به افزایش قیمت در مناطق امری دشوار به حساب می اید. شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شود كه بانک خانه از طریق چند راه ازجمله:

 • صندوق پس انداز یکم اجاره خانه بدون پول پیش
 • اوراق ممتاز
 • صندوق پس انداز خانه
 • حساب پس انداز خانه جوانان
 • اوراق ممتاز استفاده از تسهیلات خانه توام با حساب های مذکور اجاره خانه بدون پول پیش

وام خانه را به همه افراد پرداخت می کند چطور امکان دارد هنوز کسی مالک نشود؟ اما شما باید بدانید با حقوق های اندک و ناچیزی كه سرپرست های خانوار دريافت می کنند گاهی کفاف بازپرداخت قسط های وام خانه را نمی توانند دهند. برای همین بسياری از افراد مخصوصا در شهر تهران به سمت اجاره کامل واحد مسکونی، رهن کامل يا اجاره خانه بدون پول پیش يا اجاره خانه بدون ودیعه رفته اند. مبلغ رهن کامل خانه، اجاره واحد مسکونی يا اجاره اپارتمان بدون ودیعه با توجه به قیمت مناطق و متراژ واحد مسکونی بسيار متفاوت است.

با توجه به شرایط اقتصادی بیشتر افرادی كه مالک می باشند علاقه دارند مبلغ کمی را به عنوان پیش پرداخت يا ودیعه از مستاجر دريافت کنند ولی مبلغ بالاتری را به شکل اجاره بگیرند. اما گاهی پیش مياید مالک نياز به مبلغی پول دارند و علاقه به دريافت وام از بانک ها ندارد يا می خواهند به شکل یک ساله در جایی سرمایه گذاری کنند و نياز به پول زيادی دارند در این شرایط ان ها می توانند ملک خود را به شکل کامل با یک مبلغ بالایی رهن کامل دهند.

شما با رهن کامل خانه یک مبلغ بالایی را به صاحب ملک پرداخت کرده اید كه سال بعد همان مبلغ را از مالک دريافت خواهید کرد. به هر صورت می توانید راه های مختلفی را جایگزین خرید خانه کرده و زندگی خود را شروع کنید. با تهران پلاک همراه باشید.

یک خانه را می توانید به سه طریق به مدت یک سال برای خود کنید. اولین راه رهن کامل خانه است به این معنی كه یک مبلغ بالایی را با توجه به متراژ و منطقه ان ملک به مالک پرداخت کرده و یک سال بعد دريافت می کنید. راه دوم پرداخت اجاره بالا به همراه ودیعه کمتر بوده و اخرین راه اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش است.

رهن کامل خانه یعنی چه؟

گاهی اوقات صاحب خانه به دلایلی پول لازم است. ممکن است بدهی بالا آورده باشد. شاید در پروژه ای سرمایه گذاری کرده و برای مدت کوتاه به پول درشتی نیاز دارد یا هر دلیل دیگر. اما از طرفی تمایلی هم ندارد که خانه اش را بفروشد. در این شرایط به طور معمول صاحب خانه ها به دنبال مشتری می گردند تا خانه شان را «رهن کامل» دهند. اجاره خانه بدون پول پیش

رهن کامل خانه به نوعی اجاره گفته می شود که در آن مستاجر زمان عقد قرارداد مبلغ زیادی را به عنوان رهن در اختیار موجر می گذارد و در عوض دیگر ماه به ماه اجاره ای پرداخت نمی کند. این مبلغ تا پایان قرارداد نزد موجر باقی می ماند و پس از اتمام قرارداد تمام و کمال به مستاجر برگردانده می شود.

مزیت ها و معایب اجاره خانه بدون پول پیش

در نگاه اول این نوع اجاره به نفع مستاجر است چون دیگر نیازی به پرداخت ماهانه ی مبلغی به عنوان اجاره ندارد و از طرفی در انتهای قرارداد پولش به او برگردانده می شود. در واقع رهن کامل شبیه این است که پولتان را در بانک سرمایه گذاری کنید و سود پولتان را به موجر بدهید. با این تفاوت که تا پایان قرارداد حق ندارید دست به اصل پولتان بزنید.

رهن کامل مثل یک شمشیر دو لبه است. زمان تخلیه خانه چون موجر باید تمام پولتان را که مبلغ قابل توجهی هم هست به صورت نقدی به شما بپردازد و از آنجا که امکان دارد او پول را در این مدت خرج کرده باشد و زمان سررسید قرارداد حسابش خالی باشد، دست شما به عنوان مستاجر برای چانه زدن بر سر تمدید قرارداد و میزان احتمالی افزایش مبلغ رهن بازتر است. اجاره خانه بدون پول پیش

در واقع در قراردادهای رهن کامل احتمال تمدید قرارداد بیش از قراردادهای اجاره  معمول است. از طرفی در بعضی اوقات ممکن است از شرایط خانه، همسایه ها و… راضی نباشید و بخواهید سر سال یا حتی زودتر از خانه بلند شوید. اما به خاطر اینکه صاحب خانه پول کامل رهن را نقدا ندارد شاید در پس گرفتن پولتان به مشکلاتی بخورید. پس پیش از عقد قرارداد رهن کامل از هر نظر خانه  موردنظرتان را بررسی کنید چون به طور معمول فسخ آن دردسرهای بیشتری نسبت به قراردادهای اجاره دارد.

مشکل اصلی رهن کامل خانه اینجاست که اولا در بسیاری از اوقات مالکان تمایلی ندارند خانه را رهن کامل بدهند و اکثر خانه های اجاره ای بازار به صورت اجاره یا اجاره + رهن در دسترس است. ثانیا مبلغ درخواستی مالکان برای رهن کامل گاهی اوقات بسیار بالا و غیر منطقی است که موجب می شود مستاجران قید رهن کامل را بزنند. اجاره خانه بدون پول پیش

مزایای رهن خانه

در رهن خانه نیازی نیست که مستاجر به صورت ماهانه به پرداخت اجاره بها بپردازد. یکی دیگر از مزایای رهن خانه هم این است که مبلغ رهن بعد از اتمام قرارداد به مستاجر بازخواهد گشت. اگر مالک در پایان قرارداد پول پیش پرداختی را خرج کرده باشد و نتواند آن را به شما برگرداند شما می توانید در آن خانه بمانید و قرارداد را تمدید کنید. در این صورت برای مشخص کردن میزان رهن و اجاره شما هم می توانید نظر بدهید. اجاره خانه بدون پول پیش

نکات یک خانه خوب

اکنون که خانه ای را انتخاب کرده و برای بازدید آن رفته اید باید به چه نکاتی از نکات رهن و اجاره خانه توجه کنید؟ اگر وسیله نقلیه دارید حتماً بررسی کنید خانه پارکینگ داشته باشد. آشپزخانه را به دقت بررسی کنید. تعداد کابینت ها و نحوه قرار گرفتن وسایل آشپزخانه مثل گاز، یخچال و ماشین لباسشویی را در ذهن خود خیال کنید. معایب احتمالی خانه را شناسایی کرده و در قرارداد ذکر کنید.

در غیر این صورت بعد از تخلیه ممکن است مالک مدعی مسئولیت شما در برابر آن ها شود. می توانید در صورت لزوم تعداد پنجره ها و ارتفاع آن ها را نسبت به منزل کنونی خود بسنجید تا مجبور به هزینه کردن دوباره برای خرید پرده جدید نباشید. اجاره خانه بدون پول پیش

اگر به سروصدا حساس می باشید توجه کنید که در نزدیکی خانه ساخت وساز وجود نداشته باشد. در این صورت غیر از سروصدا در هر زمان از شبانه روز، گردوخاک اضافی و عبور و مرور ماشین های سنگین و تردد کارگران و … را هم باید تحمل کنید.

موارد کلی را بررسی کردیم به چند مورد از این نکات مهم رهن و اجاره بیشتر خواهیم پرداخت: اجاره خانه بدون پول پیش

مکانی نزدیک به محل کارتان

حتی اگر شما وسیله نقلیه داشته باشید بازهم یکی از هزینه های هنگفت زندگی هزینه رفت وآمد به محل کار است. یکی از نکات رهن و اجاره خانه محل قرارگیری آن نسبت به محل کارتان است. شما هرروز مجبور می باشید این مسیر را طی کنید و به مرورزمان هزینه های رفت وآمد خودشان را نشان خواهند داد.

ممکن است خانه های نزدیک به محل کارتان هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشند؛ اما علاوه بر اینکه این هزینه نسبت به هزینه رفت وآمدتان به صرفه است، از خستگی و صرف انرژی در ترافیک و رفت وآمد در مسیرهای طولانی جلوگیری می شود. اجاره خانه بدون پول پیش

محله یکی از نکات رهن و اجاره خانه

مطمئناً خانه ای که اجاره می کنید برای مدت زمان معینی خانه شما خواهد بود و دائمی نیست؛ اما آیا حتی برای چند ماه می خواهید در یک قسمت نامناسب در شهر زندگی کنید؟ قبل از اجاره حتماً محله را کاملاً بررسی کنید تا مطمئن شوید مکانی امن و راحت برای زندگی است.

علاوه بر بررسی میزان جرم و جنایت توصیه می کنیم از امکانات محلی مثل رستوران ها، فروشگاه های مواد غذایی، پمپ بنزین ها، گزینه های حمل ونقل، عمومی، قوانین پارک وسایل نقلیه، فروشگاه ها و سالن های ورزشی مناسب اطمینان لازم را کسب کنید. آیا این گزینه ها متناسب به نیاز شما است؟ آیا امکانات در نزدیکی شما قرار دارد؟ می توانید از دفتر املاک محله موردنظر برای دریافت اطلاعات استفاده کنید.

بررسی ملک یکی از نکات رهن و اجاره خانه

اگر می خواهید آن را برگردانید که حتماً همین طور است، توصیه می کنیم همه آسیب هایی که از قبل به خانه واردشده است را ثبت کنید. برای اثبات می توانید عکس بگیرید و به صاحب خانه آن ها را تحویل دهید. همینطور می توانید این آسیب ها را در اجاره نامه قید کنید. این موضوع برای هر دو طرف قرارداد اهمیت دارد. به مالک اجازه می دهد که در صورت وجود هرگونه آسیب در هنگام زندگی مستاجر در خانه، خسارت واردشده را دریافت کند. همینطور از مستاجر در قبال پرداخت خسارتی که قبل از ورود آن ها وجود داشته محافظت می کند.

تمیز کردن اساسی خانه

هنگام جابه جایی توصیه می کنیم در همان ابتدای اقامت خود به فکر تمیز کردن اساسی ملک باشید. شما هرگز نمی دانید چه کسی قبل از مهاجرت در خانه زندگی می کرده است. درواقع شما حتی نمی دانید آخرین باری که این خانه به طور گسترده و اساسی تمیز شده، چه زمانی بوده است. خیال خود را از این موضوع راحت کنید. پنجره ها و دیوارها را تمیز کنید. از همان اول در یک ملک بهداشتی و کاملاً تمیز اقامت خود را شروع کنید.

رابطه خوب با صاحب خانه

سعی کنید رابطه خوبی با صاحب خانه داشته باشید. درحالی که مطمئناً نیازی نیست که با صاحب خانه بسیار دوست باشید. حداقل باید هدف شما داشتن یک رابطه مدنی و محترمانه باشد. این امر نه تنها به داشتن یک رابطه خوب برای شما کمک می کند بلکه باعث می شود که صاحب خانه تمایل بیشتری برای همکاری با شما در آینده داشته باشد. (اگر شما نیاز به فسخ اجاره نامه یا نیاز به تمدید قرارداد را دارید.) داشتن یک رابطه خوب با صاحب خانه می تواند کمک زیادی به تجربه مثبت اجاره شما داشته باشد.

تغییرات خانه

با صاحب خانه در مورد تعمیرات مربوط به خانه و زیباسازی آن صحبت کنید. می خواهید رنگ دیوارها را عوض کنید؟ قبل از انجام هر کاری قطعاً باید در مورد هرگونه تغییر نظر مالک را بپرسید. اگر زیباسازی و بعضی تعمیرات برای شما ضروری است قبل از امضای قرارداد در مورد آن صحبت کنید. شاید حتی صاحب خانه برای بعضی تغییرات حاضر باشد که هزینه را به منظور بهبود ملک خود تقسیم کند. به هرحال مستاجرها قبل از تغییر در خانه باید همیشه موافقت موجر را دریافت کنند.

نکات رهن و اجاره خانه نوساز و قدیمی

هرچند اجاره کردن خانه های نوساز نسبت به خانه های قدیمی برایتان جذابیت بیشتری دارد اما هزینه های بیشتری را باید قبول کنید. معمولاً صاحب خانه هایی که خانه جدیدی ساخته اند برای برگرداندن پول هنگفتی که خرج کرده اند از شما استفاده خواهند کرد. هنگام اجاره خانه های نوساز به امکانات و کیفیت منزل توجه کنید تا هزینه اضافی را بی دلیل نپردازید.

از طرفی هم خانه های بسیار قدیمی هم برای اجاره مناسب نیستند؛ زیرا دارای مشکلات زیادی هستند. اگر این خانه ها ازنظر تأسیسات و ساخت وساز بسیار قدیمی باشند احتمال بروز مشکلاتی مثل خرابی وسایل، لوله ها، نم دیوارها و … در آن ها وجود دارد. نه زیر بار خانه های نوساز بروید و نه خانه های قدیمی را به علت اجاره کم انتخاب کنید.

تعداد طبقات و واحدها

اگر شما تصمیم به اجاره خانه ویلایی را دارید که این مورد را باید نادیده بگیرید. اگر از آن دسته افرادی می باشید که تصمیم به اجاره خانه های آپارتمانی را دارید حتماً به تعداد طبقات و واحدها توجه لازم را داشته باشید.

اگر آپارتمان تعداد زیادی طبقه دارد از داشتن آسانسور و درست بودن آن اطمینان حاصل کنید. شاید داشتن آسانسور در ابتدا زیاد مهم نباشد اما بعد از گذشت زمان وقتی با کوله باری از خرید به منزل برمی گردید وجود آسانسور برای شما اهمیت پیدا می کند و از نبود آن شاکی خواهید شد. بهتر است که از ابتدا به این مسئله توجه کنید. تعداد واحدها در هر طبقه هم می تواند مهم باشد. اگر شما به سروصدا حساس می باشید وجود همسایه های زیاد شاید باعث آزار شما شود.

نکات فضای داخلی در زمان رهن و اجاره خانه

معمولاً در زمان اجاره خانه بر اساس نیازتان انتخاب خواهید کرد. تعداد نفرات و نیازتان به اتاق مهم ترین نکته است. متراژ خانه و امکانات آن طبق نیاز شما خواهد بود و احتمالاً هزینه هم در آن نقش اساسی دارد. قسمت هایی مثل آشپزخانه را که قسمت های مهم خانه هستند و یا هر مکان دیگری که برای شما اهمیت بیشتری دارد را با دقت بیشتری بررسی کنید. هنگام بازدید از خانه می توانید وسایل خود را در هرجایی از خانه خیال کنید و سپس با اطمینان بیشتری خانه را انتخاب کنید.

راه پله ها و درب ورودی

این نکته از نکات رهن و اجاره خانه شاید زیاد به چشم نیاید اما بسیار مهم است؛ به خصوص هنگام اسباب کشی. تنگ بودن راه پله و درب ورودی به شدت در اسباب کشی آزاردهنده است. می توانید در این مورد با همسایه ها مشورت کنید تا از نحوه اسباب کشی مطلع شوید. گاهی اوقات بعضی از درب های ورودی و راه پله ها اجازه جابه جا کردن بعضی از وسایل را به شما نخواهند داد.

پارکینگ از نکات رهن و اجاره خانه

اگر وسیله نقلیه دارید حتماً به پارکینگ توجه داشته باشید. خانه های ویلایی به دلیل داشتن حیاط کمتر از مشکل پارک خودرو برخوردار هستند. در خانه های آپارتمانی یکی از مهم ترین نکات داشتن پارکینگ است. فقط داشتن پارکینگ کافی نیست. در بعضی آپارتمان ها در زمان ساخت نظارت کافی بر روی فضای پارکینگ انجام نشده است پس از پارکینگ آپارتمان موردنظر بازرسی کامل را انجام دهید. قبل از امضای قرارداد بهتر است پارکینگ مربوط به واحد خودتان را در حضور مالک یا وکیل او مشخص کنید تا بعد از اقامت دیگر واحدها نسبت به آن ادعایی نداشته باشند.

شرایط اجاره نامه اجاره خانه بدون پول پیش

قبل از امضای قرارداد اجاره نامه حتماً ابتدا آن را بخوانید. برای اطمینان از قانونی بودن و استاندارد بودن همه چیز از یک مشاور املاک و یا یک وکیل کمک بخواهید. قوانین و مقررات قیدشده در اجاره نامه را به دقت بررسی کنید. این قوانین می تواند شامل نگهداری از حیوانات خانگی، زمان و نحوه اجاره خانه و دستورالعمل های دیگر باشد. همینطور باید کلیه قوانین مربوط به پس گرفتن ودیعه و اجاره خانه را بخوانید. شما نمی خواهید که بعد از مدتی با رفتار غیر منتظرانه صاحب خانه شگفت زده شوید. قبل از امضای قرارداد اجازه رسمی حتماً با دقت کافی همه چیز را بررسی کنید. اجاره خانه بدون پول پیش

دریافت رسید در ازای پرداخت اجاره بها

دریافت رسید تنها مدرک معتبر برای پرداخت اجاره بها است. در نکات رهن و اجاره خانه به این نکته توجه بسیار داشته باشید. اگر روزی صاحب خانه ادعا کند که مستاجر اجاره بها را نپرداخته است و مستاجر هیچ رسیدی در ازای پرداخت نداشته باشد، در این صورت مستاجر به هیچ روشی نمی تواند اثبات کند که اجاره بها را پرداخته است. خیال نکنید که اخذ رسید در ازای پرداخت اجاره بها کار درستی نیست و نشانه بی ادبی و بی اعتمادی است. حتماً به ازای همه پرداختی های خود رسید دریافت کنید. اجاره خانه بدون پول پیش

هزینه تعمیرات

در حالت کلی خانه ها دو نوع تعمیرات دارند. تعمیرات جزئی و تعمیرات اساسی. حال تعمیرات جزئی و اساسی چه هستند و هزینه آن ها بر عهده چه کسی است؟ تعمیرات جزئی به تعمیراتی گفته می شود که جاری هستند و به همین علت مستاجر باید هزینه آن ها را متقبل شود. این تعمیرات، تعمیراتی ازجمله تعویض لامپ، تعویض پوشال های کولر و … هستند. تعمیرات اساسی تعمیراتی هستند که هزینه های آن ها را مالکان باید بپردازند. ازجمله رنگ آمیزی دیوارها، تغییر در ساخت ساختمان، خرابی کلی سیستم گرم کننده است .

در تهران پلاک می توانید سوئیت های یک خوابه و دو حوابه را با بهترین قیمت ممکن اجاره کنید. ما در کنار شما هستیم تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن یک اقامتگاه ضد عفونی شده و تمیز داشته باشید! اجاره خانه بدون پول پیش

اصطلاحاتی كه باید در رابطه با اجاره یک ملک بدانید

 1. اجاره چیست؟ اجاره خانه بدون پول پیش
 • اجاره قراردادی است بین دو نفر كه طبق این قرارداد یک مغازه يا خانه توسط مالک به یک مستاجر اجاره داده می شود.
 • این قرارداد شامل مدت زمان تعیین شده و اجاره مشخص است.
 • اجاره از طرف مستاجر به مالک تعلق می گیرد.
 1. مالک کیست؟

مالک فردی بوده كه دارای یک مغازه يا خانه يا زمین بوده و ان را در قبال دريافت اجاره به یک مستاجر می دهد.

 1. مستاجر کیست؟
 • مستاجر فردی بوده كه یک خانه را درقبال پرداخت ماهيانه یک مقدار پول از پیش تعیین شده اجاره کرده و تا وقتی در قرارداد قید شده است ساکن در ملک اجاری است.

 

اجاره خانه بدون پول پیش چه شرایطی دارد؟ 

همانطور كه بالاتر برای شما بيان کردیم یک ملک را می توان به ۳ طریق اجاره داد.

 • راه اول اجاره خانه به مدل رهن و اجاره است.
 • مدل دوم رهن کامل واحد مسکونی است.
 • و مدل اخر اجاره اپارتمان بدون ودیعه.

در این قسمت می خواهیم کمی در رابطه با اجاره خانه بدون پول پیش صحبت کنیم.

 • اجاره اپارتمان بدون ودیعه دقیقا قطب مقابل رهن کامل خانه است.
 • وقتی صاحب ملک خانه خود را به شما رهن کامل می دهد امکان دارد نياز به یک مبلغ بسيار زياد و عدم علاقه برای دريافت وام از بانک را داشته باشد. به همین علت مبلغی را به مدت یک سال از شما گرفته و در سال بعد همان مقدار را تحویل شما می دهد.
 • اما در اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش پرداخت برعکس این عمل اتفاق می افتد. گاهی امکان دارد مستاجر شما مبلغی برای پول پیش خانه يا ودیعه خانه را در حال حاضر نداشته باشد يا جایی ان را سرمایه گذاری کرده باشد و علاقه داشته باشد از نوع اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کند. در این حالت میزان اجاره ای كه باید پرداخت کند.
 • با توجه به قیمت هر متر مربع از واحد مسکونی، منطقه واحد مسکونی و متراژ واحد این مبلغ متغیر است. این نوع اجاره برای افرادی سودمند بوده كه پول خود را درجایی سرمایه گذاری کرده و به ضرر ان ها است پولشان به مدت یک سال راکد باقی بماند.

 

 

در اجاره خانه بدون پول پیش مستاجر مبلغی را به عنوان ودیعه پرداخت نمی کند اما در عوض یک مبلغ زيادی را ماهانه به عنوان اجاره ملک پرداخت می کند. این مورد برای افرادی مناسب است كه در مدت یک سال با میزان پول پیشی كه نداده اند می توانند سرمایه گذاری خوبی داشته باشند. اجاره خانه بدون پول پیش

سوئیت چیست


چگونه مبلغ اجاره خانه بدون پول پیش تعیین می شود؟

باید اول نحوه تعیین مبلغ رهن کامل را بدانید سپس به مقوله اجاره خانه بدون پول پیش بپردازیم. از طریق فرمول زیر می توان مبلغ رهن کامل را تعیین کرد:

مبلغ رهن کامل= (قیمت هر متر مربع واحد مسکونی × متراژ واحد مسکونی) / ۴ اجاره خانه بدون پول پیش
*دقت داشته باشید اگر خانه مورد رهن چند سال ساخت باشد باید در فرمول بالا عدد ۶ را جایگزین عدد ۴ کنید.
در مدل سوم يا همان اجاره خانه بدون ودیعه باید از طریق فرمول زیر مبلغ اجاره را محاسبه کنید:
مبلغ اجاره خانه بدون پول پیش = (مبلغ رهن کامل × ۳۰۰۰۰) /۱۰۰۰۰۰۰

مرحله اول: در این مرحله شما باید میزان مبلغ رهن کامل واحد مسکونی مورد نظر را محاسبه کنید. دقت فرمایید اگر واحد مسکونی مورد نظر شما نوساز باشد مبلغ رهن کامل ان واحد برابر یک چهارم مبلغ کل خانه است. با توجه به نکته ای كه از قبل بيان کردیم اگر واحد مورد نظر به طور مثال ۱۰ سال ساخت باشد قیمت رهن کامل برابر یک ششم مبلغ کل خانه است.

با توجه به مثال بالا قیمت کل خانه ای ۱۰۰ متری كه هر متر مربع ان ۱۵ میلیون تومان است یک میليارد و پانصد میلیون تومان است. اگر این خانه نوساز باشد مبلغ رهن کامل ان تقریبا سیصد و هفتاد و پنج میلیون تومان است یعنی برابر یک چهارم مبلغ کل خانه است. اگر واحد مور نظر ۱۰ سال ساخت باشد باید مبلغ کل را بر ۶ تقسیم کنیم كه برابر با دویست و پنجاه میلیون تومان می شود. در مرحله اول میزان رهن کامل را محاسبه کردیم حال باید به مراحل دیگر بپردازیم.

تصور کنید شما می خواهید از مدل سوم یعنی اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کنید در این مدل ودیعه ای پرداخت نمی شود. در این مدل باید مقدار اجاره را به توجه به رهن واحد مورد نظر محاسبه کنید. با توجه به حدبیشتر سوددهی كه بانک ها در حال حاضر دارند باید میزان اجاره با توجه به رهن کامل محاسبه شود. رهن کامل هر یک میلیون تومان ۳۰ هزار تومان است.

با این مبلغ كه نام بردیم برای خانه ای كه مبلغ رهن ان دویست و پنجاه میلیون تومان است اجاره حدود هفت میلیون و پانصد هزار تومان محاسبه می شود. پس اگر شما بخواهید از مدل اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کنید، برای یک خانه ۱۰۰ متری در محله متوسط تجریش كه قیمت هر متر مربع ۱۵ میلیون تومان است باید هر ماه مبلغ هفت میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت کنید.

تهران پلاک یکی از وب سایت های ارائه اجاره روزانه خانه در جنت آباد است که می توانید با اطمینان کامل به مواردی که توسط این سایت معرفی می شوند اعتماد کنید. برای اجاره آپارتمان مبله در تهران ما بیشترین کمک را به شما می کنیم.

 

اگر علاقه دارید از روش اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کنید باید از طریق فرمول زیر میزان اجاره را تعیین کنید.
مبلغ اجاره خانه بدون پول پیش = (مبلغ رهن کامل × ۳۰۰۰۰) /۱۰۰۰۰۰۰

اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش مثل روش های دیگر مزايا و معایب خاص خود را دارد. این روش گاهی برای مالک و گاهی برای مستاجر بسيار سودمند و گاهی بسيار مضر است.

مزايا و معایب اجاره خانه بدون پول پیش چیست؟

 • این روش وقتی برای مستاجر سودمند بوده كه می داند مبلغ پیش پرداخت را اگر به مدت یک سال در جای دیگری سرمایه گذاری کند سود بیشتری خواهد گرفت. در این صورت باید خانه را بدون پیش پرداخت اجاره کند.
 • البته باید به این نکته دقت کند كه مبلغی كه در سرمایه گذاری به دست می اورد بیشتر از مبلغی بوده كه اگر پیش پرداخت بدهد باید اجاره کمتری پرداخت کند.
 • اما از معایب مدل اجاره اپارتمان بدون ودیعه يا اجاره خانه بدون پول پیش برای مستاجر این بوده كه مبلغ هنگفتی را ماهانه پرداخت می کند و در پايان یک سال مبلغی را پس نخواهد گرفت.
 • از مزايا اجاره خانه بدون پول پیش پرداخت برای مالک این بوده كه می تواند ماهانه مبلغ بسيار بالایی را دريافت کند و در پايان سال موظف به پرداخت مبلغی به عنوان بازگشت ودیعه نیست.
 • از معایب این مدل برای مالک این بوده كه اگر سود بانکی بالا باشد انگاه او می تواند مبلغ ودیعه را در بانک به مدت یک سال سرمایه گذاری کند و مبلغی را به عنوان سود دريافت کند كه در این مدل از این مزیت بانک بی بهره می ماند.
 • همچنین از مهم ترین معایب اجاره خانه بدون پول پیش این بوده كه اگر مستاجر کرایه را پرداخت نکند صاحب ملک نمی تواند به عنوان مبلغی از او بگیرد مگر از طریق مراجع قانونی اقدام کند. اما اگر پیش پرداختی را به عنوان ودیعه دريافت کرده باشد می تواند به راحتی مبلغ کرایه ان ماه را از مبلغ ودیعه مستاجر کم کند.

چرا اجاره سوئیت ها ارزان تر از هتل ها هستند؟

 

اصلی ترین ایراد اجاره خانه بدون پول پیش این بوده كه اگر مستاجر اجاره خانه خود را پرداخت نکند مالک خانه مبلغی در دست ندارد كه از ان ودیعه اجاره ماهانه مستاجر کم کند.
بهترین مزیت مدل اجاره خانه بدون پول پیش دريافت مبلغ زيادی به شکل ماهانه توسط مالک واحد مسکونی مورد نظر بوده و این مورد زمانی صدق می کند كه میزان سود بانک ها بسيار کمتر از مبلغ اجاره باشد.


حرف اخر برای اجاره خانه بدون پول پیش

 • با توجه به شرایط بد اقتصادی امروز در جامعه ما امکان خرید خانه برای همه وجود ندارد و فقط درصدی از مردم می توانند واحد مسکونی مورد نظر خود را خریداری کنند.
 • پس باید یکی از سه مدل اجاره را انتخاب کرده و زندگی خود را در منازل اجارهی ادامه دهید يا شروع کنید.
 • شما می توانید یک واحد مسکونی را به سه طریق اجاره کنید. فرق این سه مدل در محاسبه اجاره و میزان ودیعه فرق می کند.
 • مدل اول رهن کامل خانه است. رهن کامل خانه بسيار زياد به میزان سال ساخت خانه دارد. در این صورت اگر خانه نوساز باشد مبلغ رهن کامل برابر یک چهارم قیمت کل خانه بوده و اگر سال ساخت ان خانه بالا باشد میزان رهن کامل برابر با یک ششم قیمت کل خانه است.
 • در مدل دوم مالک یک مبلغی را از شما به عنوان ودیعه دريافت کرده و ماهانه یک مبلغی را به عنوان اجاره از شما دريافت می کند. در این مدل میزان اجاره و میزان ودیعه با توجه به عقاید مالک ها متفاوت است. اما متراژ خانه، امکاناتی چون پارکینگ، اسانسور، شوتینگ زباله و …، منطقه واحد مورد نظر و سال ساخت واحد بسيار تاثیر گذار در قیمت خواهد بود.
 • مدل اخر كه مدل سوم منازل اجارهی است مدل اجاره خانه بدون پول پیش است. در این مدل مستاجر نيازی نیست مبلغی را به عنوان ودیعه به مالک تقدیم کند و ماهانه موظف است مبلغ بالایی را به عنوان اجاره به مالک خانه بدهد. اجاره خانه بدون پول پیش
 • بر عکس دو مدل قبل در پايان سال مبلغی به عنوان ودیعه به مستاجر بازگردانده نمی شود.
 • مدل اخر یک ایراد بسيار بزرگ دارد ان هم اینكه اگر مستاجر مبلغ اجاره را پرداخت نکند مالک ودیعه ای در دست ندارد كه بخواهد مبلغ اجاره را از او کسر کند.
 • اصلی ترین مزیت های این مورد برای مستاجر هم این بوده كه می تواند مبلغ ودیعه را در جای دیگری به مدت یک سال سرمایه گذاری کند. اجاره خانه بدون پول پیش

اجاره خانه بدون پول پیش

تهران پلاک با اجاره خانه روزانه در جنت آباد (ماهانه و هفتگی) در تلاش است رضایت شما عزیزان را به دست آورد. شما می توانید از موردهای پیشنهاد شده تهران پلاک خانه موردنظر را برای اقامت کوتاه مدت رزرو کنید!

همه چیز خانه مبله را نیاز دارید؟

برای جلوگیری از احتمال آسیب دیدن وسایل منزل، باید قبل از وقوع به فکر چاره باشید. راهکارش در خانه های مبله این است که وسایلی را که نیاز ندارید تحویل نگیرید و از صاحب خانه خواهش کنید یا آن ها را ببرد یا بسته بندی کرده و در کمد دیواری یا انباری، جایی که در دسترس نباشد و شما نیز در قبال آن مسئولیتی نداشته باشید قرار دهد. اجاره خانه بدون پول پیش

آسیب ها چه می شود؟ اجاره خانه بدون پول پیش

درست است که آسیب ها معمولا در اتمام قرارداد به چشم می آیند و روز تخلیه لحظه پرداخت خسارت فرا می رسد، اما بهترین کار این است که برای خسارت ها قبل از ساکن شدن در خانه چاره اندیشی کنید.
ممکن است قبل از اجاره خانه با صاحب خانه به توافق شفاهی و کلامی در خصوص آسیب ها و میزان خسارت برسید، اما توافق شفاهی در این مورد هیچ به کارتان نمی آید.

اولین و مهم ترین کاری که قبل از امضا قولنامه خانه باید انجام بدهید این است که باید ریز و درشت توافقات تان و آن چه که از خرابی و آسیب های خانه لیست کرده اید را ضمیمه قولنامه کنید؛ کاملا رسمی و بدون مشکل.
حالا اگر به هر دلیلی وسیله ای در این خانه مبله اجاره ای آسیب دید باید چطور عمل کنید؟ معیارتان می تواند مثل هر مستأجر و صاحب خانه دیگر باشد. مستاجر مسئول تعمیر و نگهداری روزمره ملک است و صاحب خانه مسئول کارهای عمومی و تعمیرات. اجاره خانه بدون پول پیش

اگر یک خانه معمولی اجاره کنید و روز سوم ساکن شدن شما در آن خانه، لوله فاضلاب بترکد یا به هر دلیلی نیاز به تعویض داشته باشد، چه می کنید؟ قطعا تلفن به دست می گیرید و به صاحب خانه خبر می دهید و از او می خواهید مشکل را حل کند. اجاره خانه بدون پول پیش

اما اگر سهوا فرش خانه را بسوزانید، گوشه ای از مبل را پاره کنید، چیزی در لوله فاضلاب بیندازید و مسیر آب را بند بیاورید، تابلوی گران قیمتی را بشکنید؛ در این صورت باید از جیب خودتان آن وسیله را تعمیر یا تعویض کنید. همین رفتار را باید در مقابل خانه مبله تان انجام بدهید.

اگر تعمیر بخشی از خانه بنابر همان توافق اولیه بر عهده شما بود حتما چند کارشناس فنی و خبره را برای بازدید از محل دعوت کنید و با بهترین آن ها برای رفع خرابی به توافق برسید.

مورد دیگری که بهتر است آن را به خاطر بسپارید این است که اگر خانه مبله ای پیدا کنید که صاحبش آن را بیمه کرده باشد، قطعا می توانید با خیال راحت تری در آن روزگارتان بگذرانید. هر چند تعداد این خانه ها ممکن است خیلی زیاد نباشد، اما اگر لا به لای پیشنهادات تان چنین گزینه ای بود، بهتر است روی آن بیشتر فکر کنید. اجاره خانه بدون پول پیش

اجاره سوئیت مبله – هتل آپارتمان در تهران پلاک

همین حالا میتوانید برای اجاره آپارتمان مبله در جنت آباد اقدام کنید. تهران پلاک دارای سوئیت های مبله و بسیار تمیزی است که در غرب تهران قرار دارند. در صورتی که می خواهید یک هتل آپارتمان یا یک سوئیت مبله در محله دنجی از تهران اجاره کنید با ما در تهران پلاک تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم! اجاره خانه بدون پول پیش

سوئیت ها و هتل آپارتمان های تهران پلاک همگی به بهترین شکل ممکن ضد عفونی می شوند و مورد بررسی کامل برای تحویل به شما عزیزان قرار می گیرند. تماس بگیرید و از قیمت ها و مدارک مورد نیاز آگاه شوید. تهران پلاک اقامتگاهی امن و مطمئن برای شما دارد! اجاره خانه بدون پول پیش

 

یک پاسخ

 1. انقدر پول پیش بالا رفته که اصلا صرف نمیکنه بخوی توی تهران بمونی باید بری حاشیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

رستوران های سعادت آباد
مقالات

رستوران های سعادت آباد

در این مقاله کاربردی تهران پلاک قصد داریم به رستوران های سعادت آباد بپردازیم. سعادت آباد واقع در منطقه 2 شهرداری تهران است. این محله که جزء

توضیحات بیشتر »