۵ راهکار بی نظیر برای کسب درآمد از اجاره خانه

در این مقاله قصد داریم به ۵ راهکار بی نظیر برای کسب درآمد از اجاره خانه اشاره کنیم. مسکن در هرجای دنیا یک کالای دو وجهی است یعنی هم جنبه سرمایه ای دارد و هم جنبه مصرفی که اگر جنبه سرمایه ای به ان نگاه کنیم بازدهی مالی ان اهمیت زیادی دارد. این بازدهی سرمایه گذاری به دو بخش کلی تقسیم می شود: 1-افزایش قیمت بازار مسکن 2-درامد حاصل از اجاره

 

تهران پلاک یکی از بهترین وب سایت های ارائه خانه های مبله برای اجاره کوتاه مدت در تلاش است رضایت شما عزیزان را به دست آورد.
کلیه آپارتمان های اجاره داده شده در این وب سایت از لحاظ تمیزی و امنیت بررسی می شوند و به شما تحویل داده می شوند.
تهران پلاک با اجاره روزانه خانه در جنت آباد و مناطق غربی تهران با بهترین قیمت در تهران به شما کمک می کند شبی آرام را در این واحدها بگذرانید!

کسب درآمد از اجاره خانه یکی از روش های مهم درامدزایی در بسیاری از کشورهای جهان به حساب می آید. درحقیقت، داشتن یک ملک که درامد حاصل از اجاره خوبی داشته باشد سوداور زیادی دارد. پس افرادی که وارد این چرخه اقتصادی می شوند در یک بازار رقابتی برای یافتن ملک مناسب جهت درامد حاصل از اجاره یافتن مستاجر و مدیریت این فرایند سرمایه ای وارد می شوند و باید در این بازار پر تلاطم بسیار هوشمندانه عمل کنند.

کسب درآمد از اجاره خانه

مشاهده مورد های :  اجاره روزانه ساختمان مبله جنت آباد

کسب درامد از اجاره خانه با 5 قدم

اگر شما هم جزو مالکینی هستید که قصد دارند وارد این فعالیت اقتصادی سرمایه ای شوند یا با روش های بهتری، از دیگر فعالان در این عرصه موفق تر باشند، این ۵ روش باعث می شود درامد بهتری از طریق اجاره خانه داشته باشید.

قدم اول: شناخت بازار برای کسب درامد از اجاره خانه

سرمایه گذاری موفق در بازار مسکن از یک نقطه شروع شده و به همان نقطه ختم می گردد و ان «شناخت بازار» است. یعنی له جز عملگرایی، اطلاعات کافی از بازار یکی از مهارت های مهم است که هر سرمایه گذاری باید از ان استفاده کند. بدون اطلاعات کافی از بازار نمی توان «تصمیم های درست» در راستای جنبه سرمایه ای گرفت.

مثلا اگر درباره بازار یک اپارتمان در یک محله خاص اطلاعات کافی نداشته باشید، شاید سرمایه گذاری کاملا اشتباهی انجام دهید که در نتیجه این تصمیم اشتباه نه تنها درامد حاصل از اجاره ان کسب نمی کنید بلکه اصل سرمایه خود را هم به خطر می اندازید. کسب درآمد از اجاره خانه

اما سوال این است که چگونه از بازار شناخت پیدا کنیم؟ اول از همه باید تحقیقات را شروع کنید و اطلاعات شهرها، مناطق و محلات را بررسی نمایید. با مقایسه صحیح می توان متوجه پیشرفت شهرها، مناطق و محلات نسبت به یکدیگر شد و فهمید سرمایه گذاری در کدام منطقه سود بیشتری دارد.

در این نوع سرمایه گذاری، انتخاب محله مناسب پر اهمیت بوده و باعث می شود تصمیم بگیرید چه خانه ای را با توجه به بازار محله و طیف غالب مستاجران ان محل خریداری کنید و به کسب درآمد از اجاره خانه بپردازید. اگر شخصا به تحقیق بازار می پردازید درمیابید که هر بازاری مستاجران خاص خودش را داشته که برای موفقیت بهتر در ان بازار باید با این دسته از مشتریان در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری و کسب درامد از اجاره خانه

قدم دوم: شناخت ملک مناسب برای سرمایه گذاری و کسب درامد از اجاره خانه

هرچند شناخت بازار برای ورود به عرصه سرمایه گذاری درامد اجاره اهمیت بالایی دارد اما قطعا این شناخت به تنهایی کافی نیست بلکه لازم است بهترین و مناسب ترین اپارتمان برای سرمایه گذاری را هم بشناسید. در این راه از دو نکته اساسی نباید غافل شد: هدف و ریسک. باید بدانید هدف شما از سرمایه گذاری روی این روش کسب درآمد از اجاره خانه و ریسک های سرمایه ای احتمالی ان چیست.

دانستن این موارد از انجایی اهمیت دارد که به شما در انتخاب بازارهای زیرمجموعه هم کمک می کند. به محض اینکه تحقیقات بازار خود را انجام دادید و اهداف خود را مشخص کردید، بهتر می توانید مناسب ترین منطقه یا محله را برای دستیابی به اهداف خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، شاید از خودتان بپرسید اگر ۴۰۰ میلیون تومان داشتم باید یک خانه ۴۰۰ میلیونی نوساز خریداری کنم یا دو خانه قدیمی ساز اما ارزان تر؟

اگر قدرت ریسک پذیری کمتری داشته باشید شاید برای بازدهی کمتر اما خرید یک خانه جدیدتر و گران تر مشکلی نداشته باشد. اما این نکته رو فراموش نکنید اگر به هر علتی مستاجر شما تصمیم بگیرد خانه شما را ترک کند، شاید برای مدت زیادی تنها سرمایه شما که همین یک واحد اپارتمانی است، خالی مانده و درامدی نخواهید داشت.

پس، در چنین مواقعی افرادی که ریسک پذیری بیشتری دارند برنده تر می باشند. این افراد به جای یک اپارتمان نوساز و گران قیمت، چند اپارتمان قدیمی ساز و ارزان تر خریداری کرده و احتمال کسب درآمد از اجاره خانه را افزایش می دهند. هرچند استدلال بعضی این باشد که خانه های قدیمی به مرور زمان به خرج می افتند اما نباید فراموش کرد که این شانس را خواهید داشت حداقل دو واحد اپارتمانی شما همیشه مستاجر دارد و منبع کسب درآمد از اجاره خانه شما قطع نمی شود.

مشاهده مورد های :  اجاره روزانه خانه مبله جنت آباد

قدم سوم: انتخاب مشاور املاک امین

پس از شناخت بازار و انتخاب نوع اپارتمان یا ملکی که قصد اجاره دادن ان را دارید، انتخاب یک مشاور املاک خوب برای کمک به کسب درآمد از اجاره خانه مورد نظر است. هیچ چیز مثل داشتن یک مشاور بد نمی تواند سرمایه شما را به ریسک و خطر بیاندازد. علاوه بر این، داشتن یک مشاور بد وجهه شما را هم در نزد مستاجران خراب می کند و از دید آن ها یک ادم غیرحرفه ای به نظر می رسید.

شاید انتخاب یک مشاور املاک با دستمزد پایین وسوسه انگیز باشد؛ طبیعی هم هست هر سرمایه گذاری دوست دارد سرمایه خود را هوشمندانه و با کمترین هزینه کنترل کند اما از قدیم گفته اند: «هرچقدر پول بدهی اش می خوری». البته این به این معنی نیست که همیشه کیفیت کار یک مشاور املاک ارزان پایین است اما اگر انتخاب شما اشتباه باشد قطعا باید دو برابر این میزان هزینه کنید تا اوضاع به حالت قبل برگردد.

اما چیزی که بیش از قیمت اهمیت دارد این است که اطمینان حاصل کنید مشاور املاکی که با او کار می کنید مجوز دارد. به این صورت بسیاری از اسیب ها زمان عقد قرارداد به حداقل می رسد. کسب درآمد از اجاره خانه

فروختن یا خریدن خانه و ملک یکی از بزرگ ترین نقل و انتقالات مالی می باشد که هر کس ممکن است در عمرش انجام دهد. این فرآیند کمی دشوار و البته مهم است، بنابراین انتخاب مشاور املاک معتبر برای ساده کردن این فرآیند اهمیت زیادی دارد. بسیاری برای انتخاب مشاور املاک معتبر از دوستان و خانواده توصیه می گیرند و خود به آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی سر نمی زنند.

این کار ایده بدی نیست اما بهتر است خودتان هم سری به آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی بزنید و از نزدیک با شغل مشاور املاک آشنا شوید. همچنین برای انتخاب مشاور املاک معتبر باید وظایف مشاور املاک را بدانید. در ادامه متن توصیه هایی برای انتخاب مشاور املاک معتبر کرده ایم. با ما همراه باشید:

پیش از انتخاب مشاور املاک معتبر نیازهای تان را به خوبی بشناسید

قبل از انتخاب مشاور املاک نیازها تان را به خوبی بشناسید تا بتوانید آن ها را درست انتقال دهید. آیا عجله دارید یا می توانید زمان بیشتری صرف جستجو کنید؟ ساعات خاصی برای بازدید از خانه درنظر گرفته اید؟ اگر قصد خرید دارید خانه فعلی را فروخته اید یا خیر؟

اگر نیازها تان را به درستی بشناسید می توانید مسئله را برای مشاور املاک معتبر بهتر تعریف کنید. در صورت توضیح شفاف موقعیت مشاور املاک هم بهتر می تواند شما را راهنمایی کند و خود را با شرایط شما وفق دهد.

برای انتخاب مشاور املاک معتبر با چند مشاور دیدار کنید و بعد یکی را انتخاب کنید

دیدار با چند مشاور املاک مختلف به شما این امکان را می دهد که با شغل مشاور املاک بیشتر آشنا شوید، سوالات تان را بپرسید، از تجربه مشاور در بنگاه معاملات ملکی آگاه شوید و مشاور املاک معتبر را بشناسید.

در انتخاب مشاور املاک معتبر دقت کنید فردی که بتواند برای شما وقت کافی بگذارد، از محله انتخابی شما شناخت خوبی داشته باشد و نگرانی های شما را درک کند و با توجه به شرایط بهترین توصیه را کند، بهترین انتخاب است.

اگر به مشتریان قبلی آژانس املاک یا بنگاه معاملات ملکی موردنظرتان دسترسی دارید می توانید از آن ها درمورد چگونگی شغل مشاور املاک در آن بنگاه معاملات ملکی و نحوه رفتار مشاوران آژانس املاک موردنظرتان بپرسید.

در انتخاب مشاور املاک معتبر دقت کنید فردی که بتواند برای شما وقت کافی بگذارد، از محله انتخابی شما شناخت خوبی داشته باشد و نگرانی های شما را درک کند و با توجه به شرایط بهترین توصیه را کند، بهترین انتخاب است.

مشاور املاک معتبر باید به محله ای که در آن دنبال خانه هستید اِشراف کافی داشته باشد

از وظایف مشاور املاک این می باشد که بتواند به تمام سوالات شما درمورد محله موردنظرتان و قیمت ها در آن منطقه به خوبی پاسخ دهد. دانستن نکاتی مثل وضعیت امنیت محله، تعداد مدرسه ها و درمانگاه ها، متوسط قیمت محله و مواردی از این دست جزو اطلاعاتی می باشد که دانستن آن ها به انتخاب مشاور املاک کمک می کند.

بهتر است خودتان هم در محله تحقیق کنید و به گفته های مشاور املاک بسنده نکنید. در این صورت ضمن کسب اطلاعات بیشتر می توانید از صحت گفته های مشاور املاک هم مطمئن شوید.

مطمئن شوید ساعت کار مشاور املاک با ساعت جست وجوی شما یکی است

یکی از موارد مهم در انتخاب مشاور املاک معتبر این می باشد که از ساعت کار مشاور املاک آگاه شوید. اگر مشاور املاک مورد نظر شما در آژانس املاک پاره وقت کار کند ممکن است ساعات کاری او با ساعات بازدید شما هماهنگ نباشد و نتوانید قراری هماهنگ کنید.

معمولا مشاور املاک تمام وقت فرصت بیشتری دارد و بیشتر وقت را در بنگاه معاملات ملکی می گذراند که باعث می شود وظایف مشاور املاک را کامل تر انجام دهد، بنابراین حین انتخاب مشاور املاک معتبر ساعت های کاری او را درنظر بگیرید.

مشاور املاک معتبر پاسخ تماس ها را می دهد

در شغل مشاور املاک مهم می باشد که مشاور املاک معتبر پاسخگو باشد و جواب تماس های تلفنی و پیامک را بدهد. از وظایف مشاور املاک راهنمایی و کمک به شما برای خرید خانه می باشد و بنابراین باید سوالات شما را پاسخ دهد و در هر زمانی شما را راهنمایی کند.

در انتخاب مشاور املاک معتبر، مهارت های ارتباطی او هم مهم است. در شغل مشاور املاک ارتباط با دیگر مشاوران، صاحب خانه ها و دیگر افراد اهمیت زیادی دارد، بنابراین مشاور املاک معتبر باید شبکه ارتباطی قوی داشته باشد.

مشاور املاکی انتخاب کنید که به روز باشد

یکی از معیارهای انتخاب مشاور املاک معتبر این می باشد که به روز باشد و از تازه های دنیای آنلاین و تکنولوژی آگاه باشد و بتواند به نحو موثری از آن در شغل مشاور املاک استفاده کند.

سامانه های هوشمند مسکن این روزها کمک زیادی به فرآیند پیدا کردن خانه کرده اند و مشاور املاک معتبر با آشنایی با این سامانه ها و بهره مندی از آن ها می تواند در شغل مشاور املاک عملکرد بهتری داشته باشد و بنگاه معاملات ملکی منطقه ای را شاخص ترین آژانس املاک منطقه کند. یکی از این سامانه های هوشمند مسکن کیلید می باشد که امکانات متعددی در اختیار مشاورین املاک و جویندگان خانه قرار می دهد.

برای ملک، مشتری پیدا کنید نه برای مشتری، ملک

رسم کهنه مشاوران املاک در این بازار این است که مشاور املاک به جای اینکه برای مشتری ملک پیدا کند، برای ملک مشتری پیدا می کند. ما باید بیاموزیم که به هر قیمتی مشتری را مجاب به خرید ملک مورد نظر خود نکنیم. با یکسری واژه های مردم پسند و مشتری جذب کن همچون «ملک اکازیون است»، «اگر نخرید از دستتان رفته است»، «طرف پول لازم شده و می توانید ملکش را زیر قیمت بخرید»، «قیمت ها شروع به بالا کشیدن کرده، باید عجله کنید» و در نهایت «بهترین آپارتمان محله را برای شما خرید کردیم» خریداران مسکن به صورت ناآگانه جذب نکنیم بلکه برای هر مشتری، با توجه به وسع مالی و شان اجتماعی ملک مناسبی پیشنهاد دهیم.

در زمین فروشنده مِلک، توپ نزنید

آنچه که هم اکنون در اکثریت قریب به اتفاق بنگاه های مسکن رایج شده، حرکت از ته خط به سرخط است. مشاوران املاک عادت کرده اند در زمین فروشنده ملک توپ بزنند به این صورت که بازاریابی هایشان را کاملا به نفع مالک یکطرفه کرده اند. مشاوران املاک عادت کرده اند قیمت مسکن را از روی آنچه فروشنده اعلام می کند، تعیین می کنند و همین شیوه غلط در قیمت گذاری، امروز باعث نوسان های غیرمنطقی قیمت مسکن شده است تا جاییکه در سال های نه چندان دور، آنچنان حبابی وارد قیمت ملک گردید که بخاطر ناتوانی در خرید، بازار در رکود فرو رفت. متاسفانه سطح پایین سواد آکادمیک در بین اکثر مشاوران املاک و مدیریت قیمت گذاری ملک توسط این افراد، ضعف اصلی حرفه مشاوران املاک محسوب می شود.

شنونده باشید نه شروع کننده بحث

بدترين کار در مشاوره املاک اين است که بدون اينکه از احساسات و تفکرات مشتري اطلاعي کسب کرده باشيد شروع به صحبت و رهنمود بکنيم، بنابراين مشاور املاک خوب هميشه اول شنونده خوبي است. بگذاريد مشتريان حتي از مشکلات بازار ملک و مسکن گله و شکايت بکنند اما هيچگاه حرف آنها را قطع نکنيد. خود را در نقش يک مشاور براي حل مشکل مسکنِ مشتري خود ببينيد.

کسب درآمد از اجاره خانه

قدم چهارم: شناخت از مستاجر

هیچ سرمایه گذاری در بازار اجاره مسکن نمی تواند بدون شناخت کافی از مستاجر خود به موفقیت برسد. علاوه بر نگهداری از خود ساختمان به عنوان سرمایه اصلی، موارد بسیار مهم تری هم در این نوع سرمایه گذاری وجود دارد. پس، انتخاب مستاجری که به سرمایه شما اسیبی وارد نکند و از ارزش ان نکاهد، بسیار مهم است. حتی اطلاع از سوابق مالی مستاجر می تواند ریسک عدم پرداخت به موقع اجاره را به حداقل برساند. کسب درآمد از اجاره خانه

علاوه بر این، زمان تخلیه ملک هم می توانید امیدوار باشید با کمترین دردسر ملک شما ازسوی مستاجر تخلیه و تحویل داده می شود. یکی از مشکلات اساسی که مالک در فرایند اجاره ملک و مستاجر با ان رو به رو می شود این است که پس از تخلیه ملک مشاهده می کند به خاطر اهمال کاری مستاجر، ملک وی به شدت دچار مشکل و خسارات زیادی شده است. همینطور، در موارد زیادی، مستاجر از تخلیه به موقع ملک خودداری کرده و صاحبخانه را با مشکلات جدی رو به رو می کند.

عامل مهمی که معمولا باعث ایجاد اختلاف بین مالک و مستاجر می شود، بحث پرداخت اجاره بها است. قانون می گوید مستاجر باید در زمان های تعیین شده در قرارداد اجاره بها را پرداخت کند و در مقابل از موجر رسید دریافت کند.

برخی از مستاجران استفاده های سوء از ملک مورد اجاره می کنند. مثلا با آنکه ملک مورداجاره کاربری مسکونی دارد، اما مستاجر استفاده اداری یا تجاری از آن می کند. قانون در چنین مواردی حق فسخ اجاره را به مالک داده است.

مستاجر به محض پایان زمان قرارداد باید ملک را تخلیه کند و اگر بعد از پایان مدت اجاره مستاجر آن را در تصرف خود نگه دارد، باید به موجر اجاره بهایی که معادل اجاره بهای مکان شبیه به آن است، بپردازد. البته اگر مستاجر مبلغی را به عنوان رهن نزد مالک داشته باشد، مطابق قانون تخلیه و تحویل مورد اجاره، منوط به تحویل مبلغ رهن به مستاجر خواهد بود.

تنظیم قرارداد بین مالک و مستاجر باید حتما در بنگاه های املاک معتبر رسمی انجام بگیرد. باید توجه داشت برای تنظیم قرارداد اجاره حتما دو نفر به عنوان گواه و شاهد ذیل سند اجاره را امضا کنند. همچنین تنظیم قرارداد باید در فرم های چاپی معتبر انجام شود.

نکته آخر خسارت و ودیعه ای است که مالک در هنگام تخلیه از مستاجر طلب می کند. اولا این مبلغ باید مقدار آن براساس فیش های قبلی هزینه آب، برق، تلفن و گاز محاسبه شود و ثانیا مبلغ ودیعه باید در حضور بنگاه معاملات املاک و توسط مشاور املاک گرفته شود؛ بیان ساده تر مالک هرگز حق گرفتن مبلغی به صورت مستقیم از مستاجر در هنگام تخلیه ملک را ندارد.

قدم پنجم: تعریف سیستم و فرایند کسب درآمد از اجاره خانه

در پایان، هیچ استراتژی سرمایه گذاری بدون داشتن یک سیستم مشخص و فرایند تعریف شده برای مدیریت همه جنبه های کسب درآمد از اجاره خانه امکانپذیر نیست.

در این نوع سرمایه گذاری و کسب درآمد از اجاره خانه به سرمایه خود باید به چشم یک کسب و کار به شدت دقیق و نظام مند نگاه کنید. مثل هر سرمایه گذاری درست و حساب شده دیگری، باید یک زیرساخت برای فرایند و زیر نظر گرفتن کل فرایند داشته باشید که این زیرساخت کمک می کند تا بتوانید ریسک های موجود را کنترل کنید و سرمایه گذاری خود را در مسیر درستی به پیش ببرید.

بعد از طراحی این سیستم و فرایند، شفافیت، جزئیات و توضیحات کامل و دقیق، به کمک شما می ایند و هیچ قدمی را از روی شانس و ریسک برنخواهید داشت. بسیاری از سرمایه گذاران دقیقا بخاطر نداشتن همین سیستم، سرمایه خود را از دست داده اند. اگر جزو ان دسته از افرادی نیستید که علاقه به اعداد و ارقام و جزئیات دارند، می توانید فردی با این مشخصات را به خدمت بگیرید تا اون این سیستم را برای شما طراحی و پیاده سازی کند. کسب درآمد از اجاره خانه

تهران پلاک با اجاره روزانه آپارتمان در جنت آباد به همراه بهترین قیمت در کنار شماست. همین حالا به صفحه اصلی وب سایت بروید و از آگهی های اجاره یک روزه آپارتمان مبله در جنت آباد دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

مهاجرت به تهران
مقالات

مهاجرت به تهران

در این مقاله قصد داریم درباره مهاجرت به تهران صحبت کنیم. از دیرباز یکی از واکنش های انسان به شرایط زندگی و تلاش برای بهبود

توضیحات بیشتر »
شرق تهران یا غرب
مقالات

شرق تهران یا غرب

شرق تهران یا غرب ؟ برای زندگی شرق تهران رو انتخاب کنیم یا غرب رو؟ اگر به تهران مسافرت کردیم برای اجاره سوئیت مبله غرب

توضیحات بیشتر »