۵ راهکار بی نظیر برای کسب درآمد از اجاره خانه

در این مقاله قصد داریم به ۵ راهکار بی نظیر برای کسب درآمد از اجاره خانه اشاره کنیم. مسکن در هرجای دنیا یک کالای دو وجهی است یعنی هم جنبه سرمایه ای دارد و هم جنبه مصرفی که اگر جنبه سرمایه ای به ان نگاه کنیم بازدهی مالی ان اهمیت زیادی دارد. این بازدهی سرمایه گذاری به دو بخش کلی تقسیم می شود: 1-افزایش قیمت بازار مسکن 2-درامد حاصل از اجاره

 

تهران پلاک یکی از بهترین وب سایت های ارائه خانه های مبله برای اجاره کوتاه مدت در تلاش است رضایت شما عزیزان را به دست آورد.
کلیه آپارتمان های اجاره داده شده در این وب سایت از لحاظ تمیزی و امنیت بررسی می شوند و به شما تحویل داده می شوند.
تهران پلاک با اجاره روزانه خانه در جنت آباد و مناطق غربی تهران با بهترین قیمت در تهران به شما کمک می کند شبی آرام را در این واحدها بگذرانید!

کسب درآمد از اجاره خانه یکی از روش های مهم درامدزایی در بسیاری از کشورهای جهان به حساب می آید. درحقیقت، داشتن یک ملک که درامد حاصل از اجاره خوبی داشته باشد سوداور زیادی دارد. پس افرادی که وارد این چرخه اقتصادی می شوند در یک بازار رقابتی برای یافتن ملک مناسب جهت درامد حاصل از اجاره یافتن مستاجر و مدیریت این فرایند سرمایه ای وارد می شوند و باید در این بازار پر تلاطم بسیار هوشمندانه عمل کنند.

کسب درآمد از اجاره خانه

مشاهده مورد های :  اجاره روزانه ساختمان مبله جنت آباد

کسب درامد از اجاره خانه با 5 قدم

اگر شما هم جزو مالکینی هستید که قصد دارند وارد این فعالیت اقتصادی سرمایه ای شوند یا با روش های بهتری، از دیگر فعالان در این عرصه موفق تر باشند، این ۵ روش باعث می شود درامد بهتری از طریق اجاره خانه داشته باشید.

قدم اول: شناخت بازار برای کسب درامد از اجاره خانه

سرمایه گذاری موفق در بازار مسکن از یک نقطه شروع شده و به همان نقطه ختم می گردد و ان «شناخت بازار» است. یعنی له جز عملگرایی، اطلاعات کافی از بازار یکی از مهارت های مهم است که هر سرمایه گذاری باید از ان استفاده کند. بدون اطلاعات کافی از بازار نمی توان «تصمیم های درست» در راستای جنبه سرمایه ای گرفت.

مثلا اگر درباره بازار یک اپارتمان در یک محله خاص اطلاعات کافی نداشته باشید، شاید سرمایه گذاری کاملا اشتباهی انجام دهید که در نتیجه این تصمیم اشتباه نه تنها درامد حاصل از اجاره ان کسب نمی کنید بلکه اصل سرمایه خود را هم به خطر می اندازید. کسب درآمد از اجاره خانه

اما سوال این است که چگونه از بازار شناخت پیدا کنیم؟ اول از همه باید تحقیقات را شروع کنید و اطلاعات شهرها، مناطق و محلات را بررسی نمایید. با مقایسه صحیح می توان متوجه پیشرفت شهرها، مناطق و محلات نسبت به یکدیگر شد و فهمید سرمایه گذاری در کدام منطقه سود بیشتری دارد.

در این نوع سرمایه گذاری، انتخاب محله مناسب پر اهمیت بوده و باعث می شود تصمیم بگیرید چه خانه ای را با توجه به بازار محله و طیف غالب مستاجران ان محل خریداری کنید و به کسب درآمد از اجاره خانه بپردازید. اگر شخصا به تحقیق بازار می پردازید درمیابید که هر بازاری مستاجران خاص خودش را داشته که برای موفقیت بهتر در ان بازار باید با این دسته از مشتریان در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری و کسب درامد از اجاره خانه

قدم دوم: شناخت ملک مناسب برای سرمایه گذاری و کسب درامد از اجاره خانه

هرچند شناخت بازار برای ورود به عرصه سرمایه گذاری درامد اجاره اهمیت بالایی دارد اما قطعا این شناخت به تنهایی کافی نیست بلکه لازم است بهترین و مناسب ترین اپارتمان برای سرمایه گذاری را هم بشناسید. در این راه از دو نکته اساسی نباید غافل شد: هدف و ریسک. باید بدانید هدف شما از سرمایه گذاری روی این روش کسب درآمد از اجاره خانه و ریسک های سرمایه ای احتمالی ان چیست.

دانستن این موارد از انجایی اهمیت دارد که به شما در انتخاب بازارهای زیرمجموعه هم کمک می کند. به محض اینکه تحقیقات بازار خود را انجام دادید و اهداف خود را مشخص کردید، بهتر می توانید مناسب ترین منطقه یا محله را برای دستیابی به اهداف خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، شاید از خودتان بپرسید اگر ۴۰۰ میلیون تومان داشتم باید یک خانه ۴۰۰ میلیونی نوساز خریداری کنم یا دو خانه قدیمی ساز اما ارزان تر؟

اگر قدرت ریسک پذیری کمتری داشته باشید شاید برای بازدهی کمتر اما خرید یک خانه جدیدتر و گران تر مشکلی نداشته باشد. اما این نکته رو فراموش نکنید اگر به هر علتی مستاجر شما تصمیم بگیرد خانه شما را ترک کند، شاید برای مدت زیادی تنها سرمایه شما که همین یک واحد اپارتمانی است، خالی مانده و درامدی نخواهید داشت.

پس، در چنین مواقعی افرادی که ریسک پذیری بیشتری دارند برنده تر می باشند. این افراد به جای یک اپارتمان نوساز و گران قیمت، چند اپارتمان قدیمی ساز و ارزان تر خریداری کرده و احتمال کسب درآمد از اجاره خانه را افزایش می دهند. هرچند استدلال بعضی این باشد که خانه های قدیمی به مرور زمان به خرج می افتند اما نباید فراموش کرد که این شانس را خواهید داشت حداقل دو واحد اپارتمانی شما همیشه مستاجر دارد و منبع کسب درآمد از اجاره خانه شما قطع نمی شود.

مشاهده مورد های :  اجاره روزانه خانه مبله جنت آباد

قدم سوم: انتخاب مشاور املاک امین

پس از شناخت بازار و انتخاب نوع اپارتمان یا ملکی که قصد اجاره دادن ان را دارید، انتخاب یک مشاور املاک خوب برای کمک به کسب درآمد از اجاره خانه مورد نظر است. هیچ چیز مثل داشتن یک مشاور بد نمی تواند سرمایه شما را به ریسک و خطر بیاندازد. علاوه بر این، داشتن یک مشاور بد وجهه شما را هم در نزد مستاجران خراب می کند و از دید آن ها یک ادم غیرحرفه ای به نظر می رسید.

شاید انتخاب یک مشاور املاک با دستمزد پایین وسوسه انگیز باشد؛ طبیعی هم هست هر سرمایه گذاری دوست دارد سرمایه خود را هوشمندانه و با کمترین هزینه کنترل کند اما از قدیم گفته اند: «هرچقدر پول بدهی اش می خوری». البته این به این معنی نیست که همیشه کیفیت کار یک مشاور املاک ارزان پایین است اما اگر انتخاب شما اشتباه باشد قطعا باید دو برابر این میزان هزینه کنید تا اوضاع به حالت قبل برگردد.

اما چیزی که بیش از قیمت اهمیت دارد این است که اطمینان حاصل کنید مشاور املاکی که با او کار می کنید مجوز دارد. به این صورت بسیاری از اسیب ها زمان عقد قرارداد به حداقل می رسد. کسب درآمد از اجاره خانه

برای ملک، مشتری پیدا کنید نه برای مشتری، ملک

رسم کهنه مشاوران املاک در این بازار این است که مشاور املاک به جای اینکه برای مشتری ملک پیدا کند، برای ملک مشتری پیدا می کند. ما باید بیاموزیم که به هر قیمتی مشتری را مجاب به خرید ملک مورد نظر خود نکنیم. با یکسری واژه های مردم پسند و مشتری جذب کن همچون «ملک اکازیون است»، «اگر نخرید از دستتان رفته است»، «طرف پول لازم شده و می توانید ملکش را زیر قیمت بخرید»، «قیمت ها شروع به بالا کشیدن کرده، باید عجله کنید» و در نهایت «بهترین آپارتمان محله را برای شما خرید کردیم» خریداران مسکن به صورت ناآگانه جذب نکنیم بلکه برای هر مشتری، با توجه به وسع مالی و شان اجتماعی ملک مناسبی پیشنهاد دهیم.

در زمین فروشنده مِلک، توپ نزنید

آنچه که هم اکنون در اکثریت قریب به اتفاق بنگاه های مسکن رایج شده، حرکت از ته خط به سرخط است. مشاوران املاک عادت کرده اند در زمین فروشنده ملک توپ بزنند به این صورت که بازاریابی هایشان را کاملا به نفع مالک یکطرفه کرده اند. مشاوران املاک عادت کرده اند قیمت مسکن را از روی آنچه فروشنده اعلام می کند، تعیین می کنند و همین شیوه غلط در قیمت گذاری، امروز باعث نوسان های غیرمنطقی قیمت مسکن شده است تا جاییکه در سال های نه چندان دور، آنچنان حبابی وارد قیمت ملک گردید که بخاطر ناتوانی در خرید، بازار در رکود فرو رفت. متاسفانه سطح پایین سواد آکادمیک در بین اکثر مشاوران املاک و مدیریت قیمت گذاری ملک توسط این افراد، ضعف اصلی حرفه مشاوران املاک محسوب می شود.

شنونده باشید نه شروع کننده بحث

بدترين کار در مشاوره املاک اين است که بدون اينکه از احساسات و تفکرات مشتري اطلاعي کسب کرده باشيد شروع به صحبت و رهنمود بکنيم، بنابراين مشاور املاک خوب هميشه اول شنونده خوبي است. بگذاريد مشتريان حتي از مشکلات بازار ملک و مسکن گله و شکايت بکنند اما هيچگاه حرف آنها را قطع نکنيد. خود را در نقش يک مشاور براي حل مشکل مسکنِ مشتري خود ببينيد.

کسب درآمد از اجاره خانه

قدم چهارم: شناخت از مستاجر

هیچ سرمایه گذاری در بازار اجاره مسکن نمی تواند بدون شناخت کافی از مستاجر خود به موفقیت برسد. علاوه بر نگهداری از خود ساختمان به عنوان سرمایه اصلی، موارد بسیار مهم تری هم در این نوع سرمایه گذاری وجود دارد. پس، انتخاب مستاجری که به سرمایه شما اسیبی وارد نکند و از ارزش ان نکاهد، بسیار مهم است. حتی اطلاع از سوابق مالی مستاجر می تواند ریسک عدم پرداخت به موقع اجاره را به حداقل برساند. کسب درآمد از اجاره خانه

علاوه بر این، زمان تخلیه ملک هم می توانید امیدوار باشید با کمترین دردسر ملک شما ازسوی مستاجر تخلیه و تحویل داده می شود. یکی از مشکلات اساسی که مالک در فرایند اجاره ملک و مستاجر با ان رو به رو می شود این است که پس از تخلیه ملک مشاهده می کند به خاطر اهمال کاری مستاجر، ملک وی به شدت دچار مشکل و خسارات زیادی شده است. همینطور، در موارد زیادی، مستاجر از تخلیه به موقع ملک خودداری کرده و صاحبخانه را با مشکلات جدی رو به رو می کند.

عامل مهمی که معمولا باعث ایجاد اختلاف بین مالک و مستاجر می شود، بحث پرداخت اجاره بها است. قانون می گوید مستاجر باید در زمان های تعیین شده در قرارداد اجاره بها را پرداخت کند و در مقابل از موجر رسید دریافت کند.

برخی از مستاجران استفاده های سوء از ملک مورد اجاره می کنند. مثلا با آنکه ملک مورداجاره کاربری مسکونی دارد، اما مستاجر استفاده اداری یا تجاری از آن می کند. قانون در چنین مواردی حق فسخ اجاره را به مالک داده است.

مستاجر به محض پایان زمان قرارداد باید ملک را تخلیه کند و اگر بعد از پایان مدت اجاره مستاجر آن را در تصرف خود نگه دارد، باید به موجر اجاره بهایی که معادل اجاره بهای مکان شبیه به آن است، بپردازد. البته اگر مستاجر مبلغی را به عنوان رهن نزد مالک داشته باشد، مطابق قانون تخلیه و تحویل مورد اجاره، منوط به تحویل مبلغ رهن به مستاجر خواهد بود.

تنظیم قرارداد بین مالک و مستاجر باید حتما در بنگاه های املاک معتبر رسمی انجام بگیرد. باید توجه داشت برای تنظیم قرارداد اجاره حتما دو نفر به عنوان گواه و شاهد ذیل سند اجاره را امضا کنند. همچنین تنظیم قرارداد باید در فرم های چاپی معتبر انجام شود.

نکته آخر خسارت و ودیعه ای است که مالک در هنگام تخلیه از مستاجر طلب می کند. اولا این مبلغ باید مقدار آن براساس فیش های قبلی هزینه آب، برق، تلفن و گاز محاسبه شود و ثانیا مبلغ ودیعه باید در حضور بنگاه معاملات املاک و توسط مشاور املاک گرفته شود؛ بیان ساده تر مالک هرگز حق گرفتن مبلغی به صورت مستقیم از مستاجر در هنگام تخلیه ملک را ندارد.

قدم پنجم: تعریف سیستم و فرایند کسب درآمد از اجاره خانه

در پایان، هیچ استراتژی سرمایه گذاری بدون داشتن یک سیستم مشخص و فرایند تعریف شده برای مدیریت همه جنبه های کسب درآمد از اجاره خانه امکانپذیر نیست.

در این نوع سرمایه گذاری و کسب درآمد از اجاره خانه به سرمایه خود باید به چشم یک کسب و کار به شدت دقیق و نظام مند نگاه کنید. مثل هر سرمایه گذاری درست و حساب شده دیگری، باید یک زیرساخت برای فرایند و زیر نظر گرفتن کل فرایند داشته باشید که این زیرساخت کمک می کند تا بتوانید ریسک های موجود را کنترل کنید و سرمایه گذاری خود را در مسیر درستی به پیش ببرید.

بعد از طراحی این سیستم و فرایند، شفافیت، جزئیات و توضیحات کامل و دقیق، به کمک شما می ایند و هیچ قدمی را از روی شانس و ریسک برنخواهید داشت. بسیاری از سرمایه گذاران دقیقا بخاطر نداشتن همین سیستم، سرمایه خود را از دست داده اند. اگر جزو ان دسته از افرادی نیستید که علاقه به اعداد و ارقام و جزئیات دارند، می توانید فردی با این مشخصات را به خدمت بگیرید تا اون این سیستم را برای شما طراحی و پیاده سازی کند. کسب درآمد از اجاره خانه

تهران پلاک با اجاره روزانه آپارتمان در جنت آباد به همراه بهترین قیمت در کنار شماست. همین حالا به صفحه اصلی وب سایت بروید و از آگهی های اجاره یک روزه آپارتمان مبله در جنت آباد دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط