مهاجرت به تهران

در این مقاله قصد داریم درباره مهاجرت به تهران صحبت کنیم. از دیرباز یکی از واکنش های انسان به شرایط زندگی و تلاش برای بهبود شرایط، جابجایی مکان زندگی و مهاجرت بوده. در این بخش تمایل مهاجرت به پایتخت رو بررسی خواهیم کرد.

تهران، پایتخت محبوب ایران، که دارای ایده آل ترین و مناسب ترین شرایط برای اقامته. این شهر بزرگ و محبوب، از چندین سال گذشته، مورد توجه بسیاری از پادشاهان و حکومت ها قرار گرفته. و در پی آن، تبدیل به شهری به عنوان پایتخت شد، و در نهایت، سازه های متعددی در آن ساخته شد.

قبل از مهاجرت به تهران…

دوستان عزیز؛ شما می توانید قبل از مهاجرت به تهران چند روز در محله های مختلف این شهر به صورت موقت سکونت کنید تا در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید. یعنی این که می تونین برای امتحان کردن مهاجرت به تهران با هزینه کمتر با خونواده از اجاره موقت خانه بهره مند بشین.

تهران پلاک با اجاره واحدهای بسیار تمیز، کاملا مبله (امکانات صد در صد تکمیل) در تلاشه رضایت شما رو برای زندگی کوتاه مدت در تهران – روزانه، هفتگی، ماهانه – به دست بیاره. سوئیت های این مجموعه در بهترین شهرهای تهران هستن و شما می تونین تماس بگیرید و برای اجاره سوئیت مبله یک روزه – هفتگی و ماهانه در تهران اقدام کنین.

آیا مهاجرت به تهران باعث بالا رفتن کیفیت زندگی می شه؟

جواب این سوال کاملا به این بستگی داره که در مورد چه شخصی با چه نوع سبک زندگی ای صحبت کنیم. فردی که درآمد خوبی در تهران داره اگر بخواهد همون شغل رو در شهرستان ادامه بده از درآمد کمتری برخوردار می شه. همونطور که می دانیم بسیاری از امکانات در تهران وجود داره و در هیچکدام از شهرستانها و حتی شهرهای پیشرفته کشور این امکانات با این کیفیت وجود نداره. از کیفیت در آموزش بگیرید تا خدمات پزشکی، درمانی و رفاهی.

اغلب بیمارستان های خوب در تهرانه، سفارتخانه و مجلس و دولت و وزارتخانه و دانشگاه های معتبر در تهران هستن و همین تمرکز امکانات شهری و صنعتی در پایتخت و روند رو به رشد مهاجرت به این شهر مشکلات غیر قابل جبرانی رو به وجود آورده.

زندگی در شهر تهران چطوریه؟

مهاجرت به تهران کاملا عالی و لذت بخشه.  بالا بودن تقاضا برای مهاجرت به تهران طوریه که باعث شده تا مناطق بسیار زیاد و محله های متعددی در این منطقه وجود داشته باشه. اگر قصد دارین تا عالی ترین و به یاد موندنی ترین اقامت خود رو در شهر تهران تجربه کنین، باید به خاطر داشته باشین که هر کدام از بخش های این شهر، دارای جذابیت ها و زیبایی های مخصوص به خوده. در نتیجه حتما قبل از تصمیم قطعی برای مهاجرت به تهران باید در خصوص همه محله های این شهر تحقیق کرده و در نهایت، در محله ای که ایده آل با شرایط مد نظر شما باشه زندگی کنین.

شاید برایتان جالب باشه بدانید که از دوران قاجار، توجه همه پادشاهان و بزرگان به این منطقه بود. پس از اینکه این منطقه به عنوان پایتخت انتخاب شد، سازه های متعددی در این شهر ساخته شد و ایجاد فضای سبز در نقاط مختلف این منطقه صورت گرفت.

حتی بسیاری از این سازه ها و فضاهای سبز، تا به امروز هم باقی موندن و به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی شهر تهران و موزه، قابل بازدید برای عموم هستن. اما به طور کلی باید اشاره کنیم که شکوفایی این منطقه، از دوران قاجار شروع و به مرور زمان بیشتر شد. تا اینکه هم اکنون، شهر تهران، به عنوان مدرن ترین شهر شناخته شده و میشه به راحتی زندگی لذت بخشی رو در آن تجربه کره.

توصیفی درباره شهر تهران

تهران، شهر بزرگیه که دسترسی به نقاط مختلف آن، زمان نسبتا زیادی زمان میبره. در واقع، با گذشت زمان، و افزایش جمعیت در این شهر، به طور روزانه، بر وسعت و مساحت آن اضافه می شه. برای همین باید اشاره کنیم که دسترسی به بخش های مختلف این شهر، کمی زمان بره.

تهران، شهری بسیار خوش آب و هوا و سرسبزه که در دامنه های رشته کوه البرز واقع شده. برای همین، وجود آب و هوای عالی در این شهر، باعث شده تا همه روزه، مسافران و گردشگران متعددی به این شهر بیان و اقدام به بازدید از زیبا ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری این شهر کنن. در نتیجه، میشه دریافت که با زندگی در شهر تهران، همه روزه با حجم زیادی از مسافران و گردشگران رو به رو خواهید شد.

در سال های اخیر، بر وسعت فضاهای سبز شهر تهران افزوده شده. در نتیجه میشه فهمید که در شهر تهران، یکی از عالی ترین و بهترین امکانات برای زندگی وجود داره. زندگی در شهر تهران و بازدید از بخش های مختلف آن یکی از اقداماتیه که هم اکنون، افراد بسیار زیادی علاقه مند به انجام آن هستن. خیابان ها و اتوبان های شهر تهران، زیبا ترین چشم انداز ها رو دارت و در اطراف آن ها، فضاهای سبز متعددی قرار داره. همینطور پارک ها و امکانات بسیار زیادی در این منطقه وجود داره که می تواند زندگی بسیار جذاب و دوست داشتنی ای رو با خود به همراه داشته باشه.

شما می تونین به صورت موقت به اجاره خانه مبله جنت آباد بپردازید تا ببینید زندگی در تهران با سلیقه شما سازگاره یا نه؛ جنت آباد  از محله های بسیار خوب تهران هست.

مهمترین مشکلات زندگی و مهاجرت به تهران کدامند؟

آلودگی هوا، آلودگی صوتی، درهم آمیختگی فرهنگی فرهنگ اقوام مختلف، هزینه های بسیار سنگین مهاجرت به تهران نسبت به شهرستان ها، دور شدن از آداب معاشرتی و صله رحم میان مردم به جهت مشکلات عدیده روزانه، فاصله گرفتن میان نسل ها و خانواده ها، حجم جرم و جنایت، طلاق و بزهکاری تنها بخشی از پیامدهای منفی مهاجرت به تهران روستاییانه.

در بسیاری از موارد شاهد این اتفاق بودیم که خانواده ای با ده نفر عائله به تهران کوچ کرده و با چندین نفر دیگر در یک خانه زندگی می کنن اما حاضر نیستند به وطن خود بازگردند و علت اصلی آن رو هم نبود اشتغال در شهر خود بیان کردن.

با فرض اینکه کسی به دنبال مهاجرت به تهران هست باید دنبال چه چیزی باشه؟

درسته که با زندگی کردن در تهران شما از بسیاری از امکانات برخوردار هستید، امّا مهاجرت به تهران ارزش نیست بلکه زندگی با کیفیت ارزشمنده. ما نباید به هر قیمتی در تهران زندگی کنیم بلکه باید بیشتر به این توجه داشته باشیم که مجموعاً کیفیت زندگی مان در تهران بالاتره یا در شهرستان؟ اگر کسی کار خوبی و زندگی خوبی در تهران داره و شغلی مشابه با شغل یا علاقه او در شهرستان وجود نداره طبیعتاً نمی توان به چنین فردی توصیه کرد که به شهرستان نقل مکان کنه !

زندگی در شهرستان ساده تره و مزیت های اقتصادی و آسایش و راحتی رو برای خانوار در پی داره. اوّل اینکه اجاره بها در شهرستان نسبت به تهران تقریباً نصفه و خانواده می تواند با نصف پول کرایه ای که در تهران پرداخت می کنن خانه ای بزرگ تر در شهرستان اجاره کنه. مورد دوّم، حمل و نقل ارزونه، مسافت های کوتاه در شهرستان طبیعتاً هزینه حمل و نقل رو هم پایین میاره. مورد سوّم، هزینه مواد غذاییه که به مراتب پایین تر از تهرانه و مورد مهم دیگر خدمات ارزون در شهرستانه.

برای مثال قیمت رستوران در تهران و شهرستان یکی نیست و گاهی خانواده ها برای صرف غذا در یک رستوران معمولی در تهران باید چند برابر هزینه ای رو که در شهرستان می پردازند پرداخت کنن.

در چه شرایطی کیفیت زندگی با مهاجرت به تهران بالا می ره؟

این مسئله رو با ذکر چند مثال روشن می کنیم: اگر فرض کنیم فردی در تهران خانه کوچکی برای خودش داشته باشه و خانه بزرگ تر و اجاره ای داشته باشه و بابت کرایه خانه ماهی ۲ میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت کنه، با نصف این مقدار می تواند یک خانه در شهرستان اجاره کنه.

حالا گاهی فرد، بازنشسته هم هست، یعنی شرایط شغلی مشخصی داره. این فرد اگر به شهرستان نقل مکان کنه علاوه بر اینکه می تواند خانه ای بزرگتر از خانه ای که در تهران اجاره کرده بود، اجاره کنه، کرایه خانه مستقلی که داره رو هم دریافت می کنه.

به این ترتیب وضعیت اقتصادی زندگی این فرد تا سه برابر بالا می ره و همین مسئله باعث می شه بتواند پول بیشتری پس انداز کنه در حالی که از خدمات مهاجرت به شهرستان و امکانات شهری خیلی بیشتر از قبل هم استفاده کرده. بنابراین یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به شهرستان، کاهش کرایه خانه. امّا باز هم این مسئله به کار، شرایط و محلی که فرد قصد مهاجرت به آنجا رو داره وابسته.

وجود سیستم حمل و نقل ریلی ارزون یکی از موضوعات مهم در مهاجرت به تهران هست. شاید برایتان جالب باشه که بدانید در اطراف شانگهای مترویی به نام مگلو طراحی کردن که سرعتی بالغ بر ۴۵۰ کیلومتر بر ساعت داره. بیاید فرض کنیم اگر چنین امکاناتی در تمام شهرهای کشورمان وجود داشت، شما با ۱۱۰ کیلومتر فاصله از محل کار خود، می توانستید نیم ساعته خود رو به شهر محل کارتان برسانید.

سفر به شهر تهران

آیا برای مهاجرت به تهران درست تصمیم گرفته ایم؟

توجه به اینکه شما چقدر درآمد دارین و چقدر هزینه، در اینکه به مهاجرت به تهران نیاز دارین یا نه تأثیر بسزایی داره.

اگر فرض کنیم شما در تهران زندگی می کنید و مستأجر هستید و درآمدتان هم ماهی یک میلیون و نهصد هزار تومان باشه و از این میزان درآمد باید یک میلیون و چهارصد هزار تومان بابت کرایه خانه و هزینه هایی مثل پرداخت قبوض و اقساط بانک و غیره بپردازید، تنها ۵۰۰ هزار تومان برای هزینه های جاری زندگی تان باقی خواهد ماند.

با این ۵۰۰ هزار تومان شما عملاً نمی توانید از امکانات تفریحی به صورت ماهانه استفاده کنید. در حالی که برای رفت و آمد هم هزینه هایی پیش رو دارین. حالا اگر فرض کنیم با همین میزان درآمد در شهرستان زندگی کنید، هم میزان کرایه ای که باید ماهانه پرداخت کنید کمتر می شه و هم استفاده از خدمات شهری برایتان ارزون تره. از طرفی اگر با مهاجرت به شهرستان درآمدتان کمتر می شه، این معادله متفاوت می شه.

مزایای زندگی در تهران چیست؟

هم اکنون، سازه هایی که در شهر تهران وجود دارن و ساخته شدن، بسیار خاص بوده و شاید حتی در بسیاری از شهر های دیگر ایران یافت نشوند. میزان پیشرف در این شهر با اختلاف، از بسیاری از شهر های دیگر بیشتر بوده و در نتیجه، باید اشاره کنیم که هم اکنون شهر تهران، مورد توجه بسیاری از هموطنان برای سکونت قرار می گیره. سفر به شهر تهران بسیار لذت بخش و عالیه. چرا که جاذبه های گردشگری موجود در این شهر، بسیار خاص و متفاوته.

منحصر به فرد بودن جاذبه های گردشگری شهر تهران، باعث شده تا افراد از شهر های مختلف، به این منطقه بیان و اقدام به گشت و گذار و بازدید از جاذبه های گردشگری متعدد این شهر کنن. و در این سفر ها، توجه همگان به سبک زندگی و سازه های این شهر جلب می شه.

برای همین، هم اکنون، عمومی افراد علاقه مند به زندگی در این شهر هستن. در نهایت، با در نظر گرفتن شرایط شهر و بررسی مزایا مهاجرت به تهران افراد متعددی تصمیم زندگی در این شهر رو می گیرن. با سبک سنگین کردن موارد بسیار زیاد میشه به راحتی تصمیم زندگی در شهر تهران رو گرفت.

البته باید اشاره کنیم که با وجود معایبی که مهاجرت به تهران با خود به همراه داره، اما باز هم افراد بسیار زیادی ازمهاجرت به تهران لذت می برند و تحت هر شرایطی زندگی در این شهر رو از دست نمی دن. بدون شک آشنایی با مزایای مهاجرت به تهران به تصمیم گیری شما کمک می کند. و حتی بسیاری از پایتخت نشینان هم می توانند با مطالعه این مطلب، در خصوص مزایای زندگی در تهران و جا به جا شدن در محله های مختلف تهران رو در نظر بگیرن.

دوستان غرب تهران محل مناسبی برای زندگی کردنه، مخصوصا برایذ افراد مهاجر. می تونین برای سنجیدن شرایط برای اجاره هتل آپارتمان در غرب تهران اقدام کنین.

سفر ارزان به تهران

مزایای مهاجرت به تهران چیست؟

شهر بزرگی مثل تهران، یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین زندگی ها رو برای ساکنان خود به همراه داره. چرا که با وجود معرفی نمودن این شهر به عنوان قلب اقتصادی تهران، میشه در یافت که هزینه ها و امکانات در این شهر هم با سایر شهر های دیگر متفاوته. پس اگر قصد دارین تا یکی از متفاوت ترین زندگی ها رو در ایران تجربه کنین، میتونین به پایتخت بیاید و تجربه مهاجرت به تهران رو کسب کنین.

1. تنوع جاذبه های گردشگری

تهران، به عنوان پایتخت، دارای جاذبه های گردشگری متعدد و بسیار زیادیه. تقریبا در همه بخش های شهر تهران، مکان ها و جاذبه هایی وجود داره که نه تنها باعث جذب توریستان و گردشگران می شوند، بلکه همینطور، همیشه پایتخت نشینان رو به سمت خود جذب می کنن تا اوقاتی به یاد موندنی و عالی رو در آن تجربه کنن. مهاجرت به تهران

شاید برایتان جالب باشه بدانید که هم اکنون، تنوع جاذبه های گردشگری و سازه های شهر تهران به حدی متنوع و پیشرفته که حتی در خاورمیانه هم شهرت بسیار زیادی دارن. در واقع برخی از جاذبه های گردشگری تهران، اولین رتبه رو در نمونه های مشابه خود در کشور های دیگر داشته و برای همین، باید اشاره کرد که این مساله یک امتیاز محسوب می شه.

اگر اقدام به زندگی در شهر تهران کنین، میتونین در هر زمانی که خواستید، به راحتی به بازدید از مشهور ترین جاذبه های گردشگری ایران بپردازید و در نهایت، بهترین اوقات خود رو در کنار این جاذبه های گردشگری به ثبت برسونین. مهاجرت به تهران

2. شغل، بهترین مزایای مهاجرت به تهران

یکی از عالی ترین و بهترین مزایای مهاجرت به تهران وجود فرصت های شغلی بی شماره. در واقع باید اشاره کنیم که هم اکنون، پیدا کردن شغل در بسیاری از شهر های کشور، کمی زمان بر و دشواره. اما شاید برایتان جالب باشه بدانید که هم اکنون شهر تهران، دارای عالی ترین و بیشترین فرصت های شغلیه.

پیدا کردن شغل در این شهر بسیار راحت تر از پیدا کردن شغل در شهر های دیگره. پس اگر شاغل هستید و نگران پیدا کردن شغل جدید در شهر تهران هستید، باید اشاره کنیم که جای هیچ نگرانی برای این مساله نیست و میتونین در مدت زمان کوتاهی شغل مناسب خود رو پیدا کنین. مهاجرت به تهران

شهر تهران، قلب اقتصادی کشوره. و به همین علت، شرکت ها و موسسه های متعددی در آن وجود داره. بخش های مختلفی از شهر تهران، به مناطق اداری مشهور هستن. اما باید اشاره کنیم که در این مناطق و یا حتی در نزدیکی این مناطق اداری تهران، محل های متعددی برای سکونته. تا بسیاری از افراد شاغل، بتونن در کوتاه ترین زمان و به راحتی، به محل کار خود برن و مسافت های طولانی و پر ترافیک رو برای دسترسی به محل کار خود طی نکنن.

3. امکانات

از جذاب ترین و بهترین مزایای مهاجرت به تهران  وجود امکانات اقامتی بسیار متعدد و زیاده. در واقع باید اشاره کنیم که هم اکنون در شهر تهران، تنوع امکانات بالاست. با زندگی در تهران، میتونین از جنبه های مختلفی از امکانات بهره مند شین و بهترین اوقات خود رو در این شهر بگذرانید.

در شهر تهران، تنوع امکانات رفاهی بسیار زیاد بوده و برای همین، همه ساکنین این شهر، زندگی راحت و خوبی رو تجربه می کنن. همینطور باید اشاره کنیم که هم اکنون شهر تهران، پیشرفته ترین شهر ایران بوده و تا حدودی کیفیت زندگی ها بالا تره.

علاوه بر این، امکانات لاکچری و لوکس این شهر هم بسیار متعدده. از دیگر جذابیت ها و امکانات این شهر، میشه به وجود مراکز خرید متعدد، و فروشگاه ها اشاره کره. پس اگر قصد دارین تا عالی ترین و بهترین نوع زندگی رو تجربه کنین، میتونین به شهر تهران آمده و در نهایت، بهترین اوقات خود رو در این شهر سپری کنین. مهاجرت به تهران

به خاطر داشته باشین که شهر تهران، دارای فضاهای سبز، پارک های جنگی، بوستان ها و پارک های متعددیه. که میشه تعطیلات آخر هفته خود رو در این بوستان ها گذراند و اوقاتی عالی و لذت بخش رو تجربه کره. با توجه به بالا بودن جمعیت در شهر تهران، باید اشاره کنیم که در این شهر، فروشگاه ها و مغازه های متعدد و بسیار زیادی وجود داره تا هر فردی بتونه در کم ترین زمان، به فروشگاه مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.

4. فضای سبز  مهاجرت به تهران

همونطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، در شهر تهران، فضاهای سبز متعددی وجود داره. در واقع باید اشاره کنیم که در هر منطقه از شهر تهران پروژه های متعددی در خصوص احداث فضای سبز در حال اجراست. همینطور باید اشاره کنیم که از سال های بسیار قدیم، بخش های متعددی از شهر تهران برای ایجاد باغات و پارک های وسیع در نظر گرفته می شد. برای همین، باید اشاره کنیم که این باغات و فضاهای سبز، تا به هم اکنون باقی موندن و فضای بسیار خاص و دیدنی ای رو ایجاد کردن.

اگر قصد دارین تا در سرسبز ترین و زیبا ترین مناطق و محله ها زندگی کنین، توصیه می کنیم مناطق 1، 2، 5، و همینطور 22 رو برای سکونت انتخاب کنین. چرا که این مناطق دارای بیشترین میزان سرسبزیه و برای همین، میتونین به راحتی و آسانی مهاجرت به تهران رو در عالی ترین و سرسبز ترین مناطق آن سپری کنین.

اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به تهران هستید و دوست دارین تا زندگی در محله های زیبا و لاکچری تهران رو تجربه کنین، نظرات و پیشنهادات خود رو با ما به اشتراک بگذارید و بگویید که دوست دارین تا در کدام منطقه از شهر تهران سکونت کنین.

شما می تونین قبل از مهاجرت به تهران و برای گرفتن بهترین تصمیم مدتی از اجاره سوئیت مبله در سعادت آباد تهران پلاک استفاده کنین که به صورت روزانه – هفتگی و ماهانه در اختیارتون قرار می گیره. اینطوری می تونین شبیه سازی زندگی در تهران رو انجام بدین و با امادگی بهترین به تهران سفر کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

رستوران های سعادت آباد
مقالات

رستوران های سعادت آباد

در این مقاله کاربردی تهران پلاک قصد داریم به رستوران های سعادت آباد بپردازیم. سعادت آباد واقع در منطقه 2 شهرداری تهران است. این محله که جزء

توضیحات بیشتر »